Szafa do przedpokoju – jaką wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Szafa do przedpokoju – jaką wybrać?
ARANŻACJECZTERY KĄTY

Szafa do przedpokoju to idealne miejsce na przechowywanie ubrań i innych niezbędnych rzeczy. Dzięki niej przedpokój stanie się bardziej przestronny. Dobór odpowiedniej szafy do przedpokoju pozwoli nam świetnie zaaranżować tę przestrzeń.  

Wolnostojąca szafa do przedpokoju

Do kwadratowych przedpokojów oraz tych, w których nieco trudniej o szafę zabudowaną, odpowiednia będzie szafa wolnostojąca. Niewielka szafa dwudrzwiowa na pewno zastąpi nam mniej estetyczne wieszaki, które często są umieszczane w przedpokojach. Zamykana szafa pozwala schować kurtki oraz płaszcze, a wolnostojąca umożliwia nam ustawienie tego mebla, nawet wtedy, gdy brakuje nam wnęki w przedpokoju. Dobrym pomysłem do loftowego wnętrza będzie szafa wolnostojąca wykonana z drewna dębowego. Przestrzeń nieco optycznie powiększy umieszczone na drzwiach szafy lustro. Dwuskrzydłowa szafa idealnie sprawdzi się w klasycznych wnętrzach. Warto wybrać model, który ma również co najmniej dwie szuflady. Dzięki nim łatwiej znajdziemy miejsce na nasze szaliki bądź czapki. Można również wybrać wariant z przesuwanymi, a nie otwieranymi drzwiami. Takie modele będą idealne do nowoczesnych przedpokojów. 

Zabudowana szafa do przedpokoju

Jeśli nasz przedpokój ma w sobie wnękę, idealnym rozwiązaniem będzie wykonanie zabudowanej szafy. Dzięki temu maksymalnie wykorzystamy przestrzeń w przedpokoju. Taką wnękę można świetnie zagospodarować. Zabudowana szafa pomieści wszystkie nasze ubrania i akcesoria.  

Szafa do zabudowy powinna mieć:

  • półki na kosze, czy pudełka na buty,
  • szuflady, w tym szuflady z przegródkami,
  • kosze druciane, odpowiednie na przechowywanie np. pasków, czy butów,
  • drążki wieszakowe na dwóch wysokościach,
  • pantografy – drążki, które mają funkcję ich przesuwania oraz wysuwania,
  • oświetlenie halogenowe, które pomaga nam w znalezieniu ubrań, nawet w ciemnym przedpokoju,
  • szczotki uszczelniające przy drzwiach, uniemożliwiające przedostawanie się kurzu do środka,
  • zabezpieczenia przed wypadaniem drzwi,
  • stopery umieszczone w szynach.

Takie systemy szaf zabudowanych mogą być nieco droższe niż standardowa szafa przesuwna, ale pozwoli nam w 100% wykorzystać wnękę oraz pomieścić wiele rzeczy. Do wysokich, zimowych butów bardzo pomocne będą relingi, na których można zawiesić specjalny wieszak na obuwie o wysokich cholewkach.

Nie bez znaczenia są również drzwi w szafach do zabudowy. Można wybrać zarówno drzwi przesuwne, jak i aluminiowe. System drzwi aluminiowych jest częściej stosowany w przejściach pomiędzy pomieszczeniami. Na takich aluminiowych systemach można montować również drzwi otwierane na zawiasach. Obudowa drzwi najczęściej wykonana jest z aluminium bądź stali, która jest nieco tańsza. Zdecydowanie mniej miejsca zajmuje system drzwi przesuwnych, które są polecane do niewielkich przestrzeni. Aby przestrzeń wydała nam się nieco większa, bardzo dobrym pomysłem jest również zamontowanie lustra w drzwiach. 

Zanim wybierzemy szafę do przedpokoju, sprawdźmy, czy jej otwieranie i zamykanie jest dla nas bezproblemowe, oraz czy ma ona półki i drążki, na których będzie można umieścić kurtki oraz inne ubrania.

Fot. Promofocus/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*