Aktywne wakacje – jak się na nie spakować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Aktywne wakacje – jak się na nie spakować?
SPORT I ZDROWIE

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wakacje to nie tylko leniwe leżenie na plaży i łapanie promieni słonecznych. Aktywny wypoczynek wiąże się z ogromna dawka endorfin i niezapomnianych wrażeń, dzięki którym cały urlop nabiera kolorytu. Jak spakować się na wakacje, kiedy planujemy wykorzystać wolny czas na górskie trekkingi lub sporty wodne?

Co zabrać ze sobą na wakacje?

Problem pojawia się już na etapie kompletowania ekwipunku, jaki będzie niezbędny podczas podróży tego typu. Wyjazd do luksusowego hotelu nie wymaga zabierania ze sobą ogromnej ilości ubrań i sprzętów z prostej przyczyny – jedyną uprawianą aktywnością jest pływanie w basenie i zwiedzanie okolicznych zabytków. W momencie planowania aktywnego wyjazdu warto dokładnie przemyśleć wyposażenie swojego plecaka, ponieważ w takim przypadku kluczowe znaczenie odgrywa jego wielkość i ciężar.

Do niezbędnych elementów garderoby, które powinny znaleźć się w bagażu wakacyjnym, zalicza się odpowiednie obuwie, termoaktywne koszulki, spodenki turystyczne oraz nakrycie głowy. Dokładna charakterystyka takiego ekwipunku będzie zależna od typu uprawianej aktywności fizycznej oraz poziomu jej zaawansowania.

Trekking w górach – co warto zabrać do plecaka?

Górskie wędrówki to zdecydowanie najpopularniejszy sposób na spędzenie aktywnych wakacji. Wielogodzinne trekkingi są nie tylko wymagające pod względem kondycyjnym, ale też wiążą się z koniecznością posiadania w plecaku profesjonalnego sprzętu. Zalicza się do niego przede wszystkim odpowiednie buty, które sprostają pokonywaniu tras liczących kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów. Warto pamiętać o tym, że buty trekkingowe nie mogą być jedynym rodzajem obuwia, jaki zostanie zabrany w podróż. Druga para butów – ubierana na czas lotu, spacerów po górskich miejscowościach lub przemieszczania się po terenie danego kraju – będzie gwarancją komfortu i wygody. Niezbędne jest również posiadanie jednej pary spodni, która będzie cechować się wodoodpornością i możliwością odpięcia nogawek. Z kolei bielizna termoaktywna i poliestrowe koszulki są gwarancją utrzymania temperatury, nawet w sytuacji nagłego pogorszenia warunków pogodowych.

Aktywne wakacje nad morzem

Górskie szlaki to nie jedyne miejsce, które pozwala na aktywne spędzenie urlopu. Również pobyt nad morzem lub oceanem daje taką możliwość, lecz wówczas charakter skompletowanego ekwipunku będzie diametralnie inny. Dla miłośników nurkowania, snorkelingu lub surfowania podstawą wyposażenia plecaka jest odpowiedni sprzęt do pływania. Obserwacja życia podwodnego wiąże się z koniecznością posiadania maski oraz płetw, których posiadanie pozwala ograniczyć koszty wypożyczenia sprzętu. Fanów różnych odmian surfingu jest w naszym kraju zdecydowanie mniej, jednak również i oni powinni zabrać na wakacje odpowiedni kombinezon i neoprenowe buty.

Wakacje nastawione na aktywny wypoczynek nie muszą wiązać się z koniecznością wypożyczania każdego rodzaju sprzętu podczas pobytu w górach lub nad morzem. Pojemny plecak i wybór najpotrzebniejszych akcesoriów są gwarancją udanego i przepełnionego wrażeniami urlopu, który będzie spędzony w pięknych okolicznościach przyrody.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*