„Pomagamy jak umiemy kobietom” – nowa akcja Rossmanna

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
„Pomagamy jak umiemy kobietom” – nowa akcja Rossmanna
ZAINTERESOWANIA

Popularna sieć drogeryjna Rossmann rozpoczęła V edycję swojej sztandarowej akcji pomocowej, która ma na celu pomoc kobietom w trudnej sytuacji życiowej.

Jak można wziąć udział w akcji?

Klienci drogerii, skanując kartę Klubu Rossmann podczas codziennych zakupów gromadzą punkty, których liczbę mogą na bieżąco sprawdzać w aplikacji Rossmann PL. Pod koniec roku firma wszystkie zebrane punkty zamieni na złote, a następnie pomoc o tej wartości trafi w formie pieniężnej lub rzeczowej do konkretnych placówek, które na co dzień wspierają kobiety w trudnej sytuacji życiowej, m.in. nastoletnie i samotne matki, kobiety wychowujące samotnie dziecko, doświadczające przemocy domowej oraz dziewczęta z domów dziecka, które wkraczają w dorosłość.

Realna pomoc dla kobiet

W tym roku pomoc trafi do takich organizacji, jak Niebieska Linia Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego prowadząca poradnię telefoniczną dla osób, które doświadczyły przemocy domowej, Fundacja Ktoś oraz Fundacja Między Niebem a Ziemią, oferujące tzw. „pomoc wytchnieniową” dla opiekunów osób starszych. Podobnie, jak w poprzednich latach lista instytucji została wskazana przez pracowników drogerii. Pomoc będzie obejmowała zarówno wsparcie finansowe określonych projektów, jak również rzeczowe w postaci asortymentu dostępnego w sklepach Rossmann, m.in. środków czystości oraz pieluch. Wszystkie zakwalifikowane w ramach akcji podmioty otrzymają pomoc o wartości co najmniej 5 tys. złotych. W ubiegłym roku w ramach akcji udało się zebrać aż 5 milionów złotych.

Fot. materiały Rossmann

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*