Naucz się zaplatać makramę ścienną!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Naucz się zaplatać makramę ścienną!
CZTERY KĄTYDEKORACJE

Znana blogerka zajmująca się zaplataniem makram organizuje bezpłatne warsztaty dla wszystkich chętnych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z pleceniem makram.

Marta Zakrzewska organizująca i prowadząca warsztaty zajmuje się prowadzeniem bloga dotyczącego makram i sztuki zaplatania od kilku lat. Sam projektuje wyplatane wzory i jest właścicielką firmy, która zajmuje się sprzedażą makram stworzonych na bazie jej pomysłu. Od czasu rozpoczęcia pandemii regularnie prowadzi warsztaty on-line, na których szkoli z wyplatania różnych kształtów np. donic, kwietników, abażurów czy wazonów. Marta Zakrzewska jest także właścicielką bloga Marheri Crafts oraz profilu na Instagramie o tej samej nazwie. Dzieli się swoimi inspiracjami, pokazuje swoje dzieła, a już w najbliższa sobotę o godzinie 19:00 na swoim profilu na You Tubie nauczyć innych wykonywać najprostszą z makram.

Jak przygotować się do zajęć?

Warsztaty są bezpłatne, więc nie wymagają wcześniejszych zapisów czy rezerwacji miejsca. Transmisja odbędzie się na platformie You Tube na profilu Marheri Crafts i zostanie zapisana, tak by wszyscy, którzy nie mogą uczestniczyć w warsztatach na żywo, mieli możliwość odtworzenia zajęć w innym terminie. Do wzięcia udziału w zajęciach niezbędne jest odpowiednie wyposażenie, czyli sznurek pleciony o grubości 5mm. Należy go uciąć na odpowiednie długości: 10 odcinków po 6,5 metra, 4 odcinki po 1 metr, 5 odcinków po 2,2 metra oraz 4 odcinki po 2,6 metra. Łączna długość wymaganego sznurka to około 300 metrów. Dodatkowo warto zadbać o wygodne miejsce pracy, gdzie można zawiesić kijek czy profil, na którym powstanie ścienna makrama. Rolę doczepionego drążka może także pełnić wolnostojący wieszak na ubrania.

Fot. Anete Lusina/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*