Meble balkonowe – jakie wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Meble balkonowe – jakie wybrać?
CZTERY KĄTYOGRÓD I BALKON

Meble balkonowe są ważnymi elementami w wypoczynku na balkonach. Obecnie znacznie więcej czasu spędzamy w domu. Warto więc zadbać, aby nasz balkon stał się bardziej przytulnym miejscem. Sprawdźmy, jakie meble ogrodowe możemy kupić, by wypełnić naszą przestrzeń na balkonie.

Nowoczesny i elegancki technorattan

Meble ogrodowe oraz balkonowe wykonanie z technorattanu charakteryzują się ogromną wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Przede wszystkim nie wymagają od nas konserwacji, w przeciwieństwie do mebli drewnianych lub metalowych. Dodatkowo są tańsze niż robione za zamówienie meble drewniane. Można łatwo je schować albo pokryć specjalnym pokrowcem, dzięki czemu nie musimy ich przenosić do garażu czy piwnicy. Są ręcznie plecione z włókien wykonanych z tworzyw sztucznych. Łączą w sobie elegancję oraz nowoczesność, przez co są idealne do różnych rodzajów balkonów, również tych bardziej nowoczesnych, np. z metalowymi czy szklanymi barierkami. Będą idealne do nowoczesnego budownictwa. Można zamówić do nich również bardzo wygodne poduszki na oparcie oraz siedzisko.

Meble plastikowe

Przez wiele lat, a zwłaszcza w latach 90’ wielkim hitem były łatwe do składania plastikowe krzesła i stoliki na balkon. Obecnie to dość tanie i niezbyt eleganckie wzornictwo bardzo się zmieniło. Dziś plastikowe meble balkonowe wiele nie różnią się od tych wykonanych np. z imitacji rattanu. Są solidne i mają bardzo proste i nowoczesne linie. Istnieje również możliwość ich składania. Do wyboru mamy krzesła plastikowe z wysokim oparciem, ale również plastikowe pufy oraz bardzo efektywne stoły plastikowe. Charakteryzują się łatwym do montażu siedziskiem, ale również materiałem, który jest odporny na promieniowanie UV. Plastik łatwo się myje, co jest dużym plusem. Łatwiej również schować tego typu meble, ponieważ są wyjątkowo lekkie.

Metalowe meble balkonowe

Wiele osób wybiera również meble metalowe, które są lekkie, a przy tym eleganckie i trwałe. Najczęściej wykonuje się je z aluminium, które łączy się ze szkłem, jak i  textiliną, ale też poliwoodem. Te materiały są odpowiednio zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych. Takie metalowe meble łączone są również z drewnem, co nadaje im nieco klasycznego oraz loftowego charakteru.

Meble z imitacji rattanu z tworzyw sztucznych

Wiele osób wybiera również nieco tańszą alternatywę od mebli rattanowych i technorattanowych. Są to zestawy mebli z imitacji rattanu, które są wykonane z tworzyw sztucznych. Łączą w sobie niezwykłą lekkość mebli plastikowych z dobrą jakością wykonania, dzięki wykorzystaniu materiałów odpornych na wodę oraz promieniowania UV. Są na tyle trwałe, że można trzymać je na balkonie nawet jesienią i zimą. Sprawdzą się na balkony odkryte, na które często pada śnieg, ponieważ w takim wypadku meble drewniane, czy z metalowymi elementami mogą się szybciej zniszczyć. Do wyboru mamy np. imitację plecionki, ale i powierzchnie, które nawiązują do struktury drewna. Bardzo łatwo je umyć, co jest przydatne w przypadku pozostawiania ich w zimie. Jeśli chcemy je przechować na balkonie, najlepiej przykryć je np. pokrowcem.

Na które meble warto się zdecydować?

Na niewielkich balkonach przydadzą się nam krzesła oraz pufy, które można łatwo składać i przechowywać w piwnicy albo bezpośrednio na balkonie, po ich wcześniejszym złożeniu oraz przykryciu pokrowcem. Dobrym rozwiązaniem będzie również kupienie puf z możliwością przechowywania w nich różnych przedmiotów takich jak konewki czy grabki. Jeśli balkon ma być przeznaczony dla maksymalnie dwóch osób, dobrym wyjściem będzie również umieszczenie na balkonie podwieszanego fotela z wygodnym siedziskiem. Pozwoli to na stworzenie własnego kąta relaksu. Można również kupić do kompletu metalowy stolik kawowy lub do tego celu użyć plastikowej pufy.

Dodatkowymi elementami, które znacznie ubarwią nasz balkon, mogą być małe rośliny doniczkowe, małe latarenki czy cotton balls. 

Fot. Evgenia Basyrova/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*