Licytacje komornicze nieruchomości w podlaskim – kiedy warto z nich skorzystać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Licytacje komornicze nieruchomości w podlaskim – kiedy warto z nich skorzystać?
INNE

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Planujesz zainwestować pieniądze w nieruchomość? Jeśli szukasz w województwie podlaskim, z pewnością znajdziesz ciekawe propozycje wśród licytacji komorniczych. Obwieszczenia pojawiają się regularnie i warto śledzić je na bieżąco, aby nie przegapić nadarzającej się okazji. Sprawdź, kiedy skorzystać z tego rozwiązania i jakie nieruchomości kupisz od komornika!

Nieruchomości od komornika – oto co pojawia się na licytacjach

Na licytacjach wystawiane są przeróżne nieruchomości, ponieważ zajęciom komorniczym podlegają zarówno obiekty prywatne, jak i firmowe oraz komercyjne. Są to zatem:

  • domy i mieszkania,
  • działki,
  • magazyny,
  • hale produkcyjne,
  • obiekty przemysłowe,
  • lokale usługowe i handlowe.

Każdy ma szansę znaleźć dla siebie interesującą możliwość inwestycyjną – zobacz najnowsze licytacje komornicze w podlaskim i przekonaj się, czy jest wśród nich propozycja dla Ciebie!

Dla kogo udział w licytacji to dobre rozwiązanie?

Przede wszystkim dla osób dysponujących odpowiednią ilością gotówki, ponieważ przed przystąpieniem do licytacji trzeba wpłacić wadium w wysokości 10% oszacowanej wartości nieruchomości, a po dokonaniu przybicia uiścić resztę kwoty w terminie nieprzekraczającym dwóch tygodni. Można jednak sfinansować ten zakup kredytem, ponieważ obwieszczenia pojawiają się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, jest zatem czas na dopełnienie formalności w banku.

O czym warto pamiętać przed przystąpieniem do licytacji?

Przed podjęciem decyzji o zakupie danej nieruchomości zapoznaj się z informacjami widniejącymi w obwieszczeniu, zajrzyj też do księgi wieczystej i umów się z komornikiem, aby zadać mu dodatkowe pytania i odwiedzić dany obiekt. Pamiętaj, że choć cena wywoławcza może być niska (wynosi ona 3/4 wartości rynkowej w pierwszym terminie), to ostateczna suma, jaką będziesz musiał zapłacić, zależy od liczby zainteresowanych oraz składanych przez nich ofert, dlatego oszacuj, jaką maksymalną stawkę jesteś w stanie zaoferować.

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*