Które polskie miasta warto odwiedzić w te wakacje?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Które polskie miasta warto odwiedzić w te wakacje?
ZAINTERESOWANIA

Wakacje to dobry czas na zwiedzanie i podróżowanie. Wiele osób zapomina o tym, że w Polsce mamy wiele ciekawych miast do zobaczenia. Polska może okazać się zachwycająca i ciekawsza niż wiele miejsc europejskich. Jeśli więc szukacie miejsca, do którego warto wybrać się na weekend lub szykujecie szybki wypad w wakacje, to warto dowiedzieć się, jakie polskie miasta warto odwiedzić i co można w nich zwiedzić! 

Lublin

To miasto, w którym widać ducha nowoczesności, który przeplata się z piękną historią Polski. W tym mieście najlepiej zacząć zwiedzanie od zamku. Razem z dziećmi można obejrzeć eksponaty, które upamiętniają podpisanie Unii Lubelskiej. Dla młodych i energicznych osób wartym uwagi miejscem jest Centrum Spotkania Kultur. To niezwykle nowoczesny budynek. Miejsce to budowane było od lat 70. XX wieku, jednak dopiero niedawno projekt został skończony. W środku znajduje się Teatr Muzyczny. 

Spacerkiem po Lublinie – 5 Ciekawostek o Lublinie

Kazimierz Dolny 

To miasto, które uznane zostało za najbardziej romantyczne w Europie Środkowej. Najbardziej rozpoznawalnym miejscem w tym mieście jest Stary Rynek, na którym widoczne są zabytkowe kamienice. Wśród uliczek słychać śpiewy i melodie wygrywane przez grajów. Jeśli marzycie o romantycznej sesji zdjęciowej to, to miejsce będzie doskonałym tłem. Na wycieczce warto wspiąć się na górę Trzech Krzyży, skąd można podziwiać piękną panoramę Kazimierza Dolnego. Dla podróżujących chcących odpocząć, zwolnić tempo lub schować się przed upałem idealną propozycją będzie Korzeniowy Dół. 

Kukudziura – Kazimierz Dolny – co zobaczyć i gdzie zjeść.

Kraków 

Kraków zaliczany jest do najpiękniejszych miast świata. Czym wyróżnia się dawna stolica Polski? Turystów z całego świata przyciąga przede wszystkim wspaniała architektura i zabytki. Miasto to cieszy się bogatym życiem kulturowym. Większości osób Kraków kojarzy się jedynie z Wawelem i kościołem Mariackim, jednak na tych miejscach uroki miasta się nie kończą. W czasie zwiedzania warto zwrócić uwagę na:

  • Żydowską dzielnicę Kazimierz,
  • Muzeum Schindlera, 
  • Najstarszy uniwersytet polski,
  • Kopiec Józefa Piłsudskiego. 

Dla młodzieży i dzieci ciekawym miejscem są kolorowe schody w Krakowie, które stać się mogą pięknym tłem do sesji zdjęciowej. 


Sway the way – Top atrakcje w KRAKOWIE | Kraków na weekend | Co zobaczyć w Krakowie?

Poznań 

To jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast w Polsce. Miasto to przyciąga do siebie ciekawą i kolorową architekturą. Niewątpliwą zaletą jest to, że jego zwiedzanie można przeżyć bez konieczności zmagania się z tłumami turystów. Obowiązkowym punktem w trakcie zwiedzania jest Rynek, który jest trzeci pod względem wielkości w Polsce. To właśnie w tym miejscu rozciąga się widok na ratusz oraz pałace Mielżyńskich i Działyńskich. W centrum miasta znajdują się pasy zieleni i duża fontanna, przy której można usiąść, odpocząć i nieco się schłodzić. Na miejscu warto zahaczyć o bazylikę Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz zamek Cesarski.

Antek w podróży – travel blog – Poznań (najciekawsze atrakcje)

Warszawa 

Długa i intensywna historia tego miasta sprawia, że jest ono tak wyjątkowe. Nowoczesne i szklane budynki wznoszą się obok romantycznych uliczek i domów. Wysokie wieżowce konkurują ze starymi, kolorowymi i pełnymi uroku blokowiskami. Wielu osobom może wydawać się, że jest to miasto za duże i zbyt tłoczne, jednak każdy jest  w stanie znaleźć tu miejsce dla siebie. W trakcie zwiedzania warto zobaczyć: 

  • Łazienki Królewskie, 
  • Pałac w Wilanowie, 
  • Muzeum Powstania Warszawskiego, 
  • Pałac Kultury i Nauki,
  • Centrum Nauki Kopernika,
  • Ogród botaniczny na dachu biblioteki uniwersyteckiej. 

Warto przespacerować się po Starym Mieście, gdzie widać kolorowe kamienice, Zamek Królewski, a w tle słychać muzykę z restauracji i śmiechy przechodniów. Dodatkowo na granicach miasta znajduje się wiele parków, więc można w nich odpocząć od zgiełku i zrobić romantyczny lub rodzinny piknik. 

Topowa dycha – 10 sekretów WARSZAWY

Wrocław 

Wrocław bardzo często zaliczany jest do europejskich rankingów najpiękniejszych miast i miejsc wartych uwagi. Turystów przyciąga kolorowa architektura, a niepowtarzalne wrażenie robią oferty turystyczne i przyjemna atmosfera. Jednym z miejsc wartych zobaczenia jest rynek miasta. To również miejsce słynące z Panoramy Racławickiej. Miejscem godnym uwagi, szczególnie dla rodzin z dziećmi jest oczywiście słynne zoo oraz krasnale, które można wyszukiwać z pomocą specjalnej mapy. Niebanalną ciekawostką jest to, że w całym mieście znajduje się ponad 400 krasnali. 

Amazing Poland Trip – WROCŁAW 10 MIEJSC – CO ZOBACZYĆ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*