Klocki LEGO, które idealnie nadają się na prezent

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Klocki LEGO, które idealnie nadają się na prezent
ZAINTERESOWANIA

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Klocki LEGO wielu szczęśliwcom kojarzą się z beztroską i zabawą okresu dzieciństwa. Inni poszli o krok dalej, bo klocki LEGO, którymi bawili się w dzieciństwie, zainspirowały ich i wytyczyły drogę kariery. Jeszcze inni, biznesmeni i poważni kierownicy na wyższych szczeblach zarządzania, w ramach relaksu po ciężkim dniu pracy, z zaangażowaniem pomagają swoim dzieciom składać coraz to nowe i skomplikowane konstrukcje i pojazdy. Co sprawia, że klocki LEGO nadają się na prezent?

Zalety klocków LEGO

Klocki rozwijają motorykę dziecka na każdym etapie jego życia. Małe dzieci, bawiąc się klockami LEGO Duplo, rozpoznają kształty i kolory, uczą się koordynacji ręka-oko, trenują poprawny chwyt oraz uczą się cierpliwości, orientacji w przestrzeni, współpracy i kreatywnego rozwiązywania problemów. W przypadku starszych dzieci, nastolatków i dorosłych, mamy do czynienia z zabawami tematycznymi, rozwijaniem wyobraźni, tworzeniem fabuł z angażowaniem konkretnych figurek, podążaniem za instrukcją lub wręcz przeciwnie, mieszaniem światów i wznoszeniem zupełnie nowych konstrukcji. Godziny spędzone na wspólnej zabawie klockami LEGO dostarczają frajdy, poprawiają koncentrację, zmuszając do kreatywnego myślenia.

Dla chłopców i dziewczynek

Lego zestawy przeznaczone są dla wszystkich, niezależnie od płci czy wieku. Oczywiście niektóre trudniejsze zestawy wymagają doświadczonego, nieco starszego oka, natomiast jeśli chodzi o zakres tematyczny, nic nie stoi na przeszkodzie, by dziewczynka składała zestawy ninja czy roboty, a chłopiec zainteresował się zestawami polegającymi na prowadzeniu kawiarni czy szkoły. Wiele zestawów typowych dla dziewczynek posiada unikalne elementy, na przykład kryształy w określonym kolorze.

LEGO nawiązujące do kultowych serii

Popularność LEGO nie słabnie i nie chodzi tu tylko o zmyślny projekt zabawek, a o ich możliwość wpasowania się w określone trendy panujące w popkulturze. Fani Gwiezdnych Wojen, Harry’ego Pottera czy Disneya na pewno posiadają choć jedną figurkę lub zestaw, grę czy gadżet LEGO nawiązujący do ulubionych serii. Zaszczepienie młodszemu pokoleniu miłości do określonego tytułu jest możliwe dzięki podarowaniu dziecku do zabawy klocków z postaciami z ulubionych filmów i gier.

Różnorodność

Wyobraźnia sprawia, że kilka małych klocków stanie się wielkim okrętem, samolotem, pojazdem kosmicznym, rakietą lub czymkolwiek, co sobie wymarzymy.

Jako prezent świetnie sprawdzą się zestawy pozwalające zbudować olbrzymie budynki – szkoły, zamki, nawiedzone domy. Choć posiadają one walor dekoracyjny, trudno, aby stały i się kurzyły. Mogą posłużyć za miejsce szalonej przygody z udziałem Lorda Voldemorta, piratów i świnki z Minecrafta.

Równie interesujące są pojazdy. Dzieciaki lubią urządzać sobie wyścigi, a jeśli ważnym etapem poprzedzającym organizację rajdu stanie się stworzenie własnej rajdówki – monster trucka z zamontowanym do niego wysięgnikiem prowadzonym przez Darth Vadera – rozrywka na pół dnia gwarantowana.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*