Jak prawidłowo nakładać puder do twarzy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak prawidłowo nakładać puder do twarzy?
MAKIJAŻMODA I URODA

Puder to bez wątpienia jeden z najbardziej potrzebnych i najczęściej używanych kosmetyków. Pomaga utrwalić makijaż, ukryć niedoskonałości i zależnie od potrzeby zmatowić lub rozświetlić skórę. Jak prawidłowo go nakładać, aby osiągnąć optymalny efekt? Podpowiadamy.

Oprócz doboru odpowiedniego rodzaju i odcienia pudru istotny jest również wybór narzędzia do aplikacji kosmetyku oraz sposób nakładania pudru. Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych akcesoriów, a każdy z nich pomoże osiągnąć odmienne rezultaty i okaże się odpowiedniejszy w zależności od naszych potrzeb. Przekonaj się, który będzie najlepszy dla Ciebie oraz w jaki sposób go używać.

Wybór akcesorium do nakładania pudru

Zdarza się, że używając nawet najlepszego pudru, możemy być niezadowolone z rezultatów. Powodem tego często okazuje się niewłaściwe nakładanie kosmetyku. Przede wszystkim należy zacząć od dobrze dobranego narzędzia do rozprowadzania pudru.

Pędzel do pudru

Jeżeli chcesz dobrze ukryć widoczne niedoskonałości, najlepsze okażą się tzw. kabuki, czyli pędzle o gęstym, zbitym włosiu, zakończone na płasko. Pozwalają one nabrać większą ilość pudru i skutecznie pokryć twarz kosmetykiem. Przydarzą się również osobom, które oczekują mocnego zmatowienia. 

Panie preferujące delikatną aplikację usatysfakcjonuje luźniejszy pędzel, z długim, miękkim włosiem, który pozwoli uzyskać naturalny efekt. Najlepiej zaopatrzyć się w pędzle o różnej grubości – większy pozwoli wygodnie i płynnie nałożyć kosmetyk na policzki i czoło, mniejszy zaś sprawnie rozprowadzi puder w okolicach oczu, nosa czy brody. 

Puszek do pudru 

Najczęściej używamy ich w przypadku pudrów prasowanych, które dobrze mieć ze sobą w podróży, na imprezie czy w pracy. Rozprowadzenie pudru przy pomocy puszka jest wygodne i łatwe, dzięki czemu bez problemu odświeżysz makijaż, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Gąbka Beauty Blender

Popularna gąbeczka do rozprowadzania podkładu okaże się świetnym narzędziem także do nakładania pudru. Efekt uzyskany z gąbką zadowoli zwłaszcza panie, które lubią mocny makijaż i oczekują intensywnego zmatowienia lub pokrycia niedoskonałości. Beauty Blender pozwoli Ci nałożyć większą ilość kosmetyku i dobrze wetrzeć go w skórę. 

Jak nakładać puder?

W zależności od rodzaju pudru inne narzędzie okaże się najbardziej odpowiednie. Poniżej opisujemy, jakie akcesorium będzie najlepsze do danego rodzaju pudru oraz jak nakładać wybrany kosmetyk.

Puder sypki – aplikacja

Do pudrów sypkich najlepiej sprawdzą się pędzle, ale z powodzeniem możemy również nakładać kosmetyk puszkiem lub gąbeczką. Przed aplikacją usuwamy nadmiar pudru z pędzla lub gąbeczki, potrząsając nimi lekko lub delikatnie dmuchając. 

Puder w kamieniu – jak nakładać?

W tym przypadku również najlepsze narzędzia do aplikacji to: pędzel, puszek lub gąbeczka. Przed nałożeniem pudru, podobnie jak wyżej, strzepujemy nadmiar kosmetyku. Najpierw aplikujemy go na strefę T, a następnie na pozostałe miejsca na twarzy. Pamiętajmy też o szyi! 

Jeżeli używamy pędzla, nakładamy puder, wykonując koliste ruchy. W przypadku puszka lub gąbki delikatnie wklepujemy kosmetyk. Ważne, aby nie przeciągać nimi po twarzy – pojawiają się wówczas nieestetyczne, odznaczające się ślady.

Zdj. główne: Element5 Digital/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*