Idealny podkład – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Idealny podkład – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
MAKIJAŻ

Czym charakteryzuje się idealny podkład? Rynek oferuje ogrom produktów o zróżnicowanym składzie. Z pewnością wzorcowy przykład takiego kosmetyku powinien uwzględniać preferencje i oczekiwania możliwie największej grupy kobiet. Na co uważać, kupując podkłady?

Po co potrzebny jest podkład?

O podkładzie z pewnością da się powiedzieć, że to codzienny kosmetyk do zadań specjalnych. Korzysta się z niego przed każdym wyjściem, ale bywa, że z nieco innych powodów. Stosuje się go na cerę zmęczoną, pozbawiona blasku, z defektami i po nieprzespanej nocy. Podkład musi więc być dobierany indywidualnie. W praktyce da się jednak wskazać kilka rodzajów tego kosmetyku z przeznaczeniem dla kobiet o różnych typach cery. 

Kolor podkładu a barwa skóry

Bardzo ważne jest, aby odpowiednio dobrać podkład do koloru skóry. Dobrze dobrany kosmetyk idealnie wchłonie się w skórę i nie pozostawi efektu maski. Sporym udogodnieniem jest to, że obecny rynek znacząco rozwinął się w stosunku do niewielkiej dostępności kosmetyków, która była problemem wiele lat temu. Warte uwagi jest zróżnicowanie pigmentacji na jasną lub ciemną, które także pomaga nam w doborze odpowiedniego kosmetyku. 

Podkłady do cery suchej

Idealny podkład powinien być dobrany do typu cery – suchej, normalnej, mieszanej lub tłustej. Tylko wtedy stanie się niemalże drugą skórą. Cerę suchą i normalną należy odpowiednio nawilżyć, żeby przywrócić jej naturalny, zdrowy wygląd. Warto ją również delikatnie rozświetlić. Najczęściej polecane są kremy tonujące i lekkie kosmetyki. Ostatnie bardzo dobrze, żeby były w płynnej konsystencji. Chodzi o to, aby wyrównać koloryt i odżywić skórę, nie obciążając jej i nie zapychając porów. Czego unikać? Przede wszystkim podkładów podkreślających suche skórki np. pod postacią kompaktów i gęstych fluidów. 

Horex.pl – JAK DOBRAĆ PODKŁAD | Robiłaś te BŁĘDY!

Jaki podkład do cery tłustej i mieszanej?

Najtrudniej dobrać kosmetyk do cery, która ma skłonność do nadmiernego wydzielania sebum i pojawiają się na niej niedoskonałości. Podkład do cery tłustej lub mieszanej musi spełniać szereg wymogów. Również w tym przypadku trzeba dbać o to, aby produkt nie obciążał skóry. Powinien lekko zmatowić cerę, ukryć szerokie pory i – co ważne – nie prowadzić do przesuszenia skóry. Trudne zadanie? Zdecydowanie tak. Polecamy podkłady kompaktowe, kosmetyki matujące przypominające w konsystencji mus i beztłuszczowe fluidy. Warto brać pod uwagę fakt, że nałożenie podkładu na cerę tłustą może skutkować tym, że jego barwa delikatnie się przyciemni.  

Podkład dla cery wymagającej, trądzikowej z przebarwieniami

Wybór odpowiedniego produktu dla cery skłonnej do niedoskonałości, trądziku i przebarwień nie jest łatwy. Metodą prób i błędów dochodzi się do idealnego produktu. Możemy jednak zawęzić krąg poszukiwań, jeśli będziemy kierować się specjalnymi zaleceniami. Dobry podkład dla wymagającej cery powinien: wyrównywać jej koloryt, pomóc w zwalczaniu skutków trądziku na twarzy, co jest bardzo istotne z uwagi na ogólną estetykę makijażu. Poleca się zwłaszcza kosmetyki mineralne z zawartością cynku, które mają zdolność do redukcji stanów zapalnych skóry. Często w ich składzie pojawia się mika, która rozprasza na skórze światło, maskując na skórze nierówności, niedoskonałości i przebarwienia.  

Krem BB i CC

To popularne kosmetyki polecane przede wszystkim w sezonie letnim, ponieważ zawierają również filtry chroniące przed promieniami UV. Są lekkie, mają konsystencję kremu z fluidem, pielęgnują i odżywiają cerę, bez obciążania skóry. Zapewniają zdrowy wygląd, bez wrażenia „maski’’. Mają delikatny stopień krycia, ale mimo to maskują niedoskonałości cery. Są szczególnie polecane dla kobiet, które marzą o efekcie: make-up no make-up. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*