Jak wybrać obrączki?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybrać obrączki?
RODZINAUROCZYSTOŚCI

Artykuł sponsorowany

Jedną z najważniejszych decyzji, z którą muszą zmierzyć się przyszli małżonkowie, jest wybór obrączek. Mają one być nie tylko biżuterią, ale przede wszystkim symbolem miłości pary. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając obrączki. Podpowiadamy, jak je wybierać!

Rodzaje obrączek ślubnych

Pierwszym krokiem przy wyborze obrączek jest wybór ich styli. Warto odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania, czyli: Jaki styl preferuję? Co noszę na co dzień? Czy obydwie obrączki ślubne  mają być identyczne? Oraz, w przypadku kobiet, czy obrączka ma pasować do pierścionka zaręczynowego?

W zależności od gustu i indywidualnych preferencji przyszłych małżonków, mogą oni zdecydować się na klasyczne obrączki, modele minimalistyczne albo bardzo oryginalne.

Obrączki minimalistyczne

To wybór doskonały zwłaszcza dla osób, które na co dzień cenią prostotę. Minimalistyczne obrączki mają prostą formę, nie są zdobione i charakteryzują się ponadczasowym charakterem. Dobrze będą komponować się z każdym strojem, będąc dodatkiem na każdą okazję. Taki model obrączek to też świetne rozwiązanie dla par, które chcą, żeby ich obrączki były identyczne.

Klasyczne obrączki

To także wybór polecany osobom, które chcą mieć obrączki w tym samym stylu. Na ogół mają one prostą, minimalistyczną formę, jednak mogą być też zdobione kamieniami. W takiej sytuacji przyszła panna młoda może zdecydować się na obrączkę z diamentem albo cyrkoniami, natomiast pan młody na ten sam model, jednak bez zdobienia.

Nietypowe obrączki

Pod tym pojęciem należy rozumieć artystyczne obrączki, różniące się od wcześniej wymienionych formą i barwą. Często mają nietypowe kolory, są na przykład czarne albo grafitowe i mogą mieć oryginalne, geometryczne kształty. Takie obrączki mogą łączyć też różne materiały. To świetne rozwiązanie dla młodej pary, która nie gustuje w klasycznej biżuterii.

Materiał obrączek

Jeżeli wiemy już, w jakim stylu chcemy mieć obrączki, następnym ważnym krokiem jest wybór kruszcu, z którego zostaną wykonane. Najbardziej popularne są: złoto, platyna i srebro.

Złoto jest najczęściej wybierane, ponieważ jest bardzo eleganckim materiałem, jednocześnie wyjątkowo trwałym. Złote obrączki zazwyczaj wykonywane są ze złota o próbie 0,585, jednak stosowane są też niższe. Zaletą tego kruszcu jest to, że występuje w różnych kolorach. Do wyboru są nie tylko obrączki z żółtego złota, ale także z białego.

Do produkcji obrączek wykorzystuje się również srebro. Jest nieco mniej trwałe niż złoto, jednak posiada wyrazistą barwę. Najczęściej obrączki wykonywane są ze srebra o próbie 0,925, a żeby przedłużyć ich trwałość stosuje się specjalny zabieg rodowania, który zabezpiecza je przed czernieniem i zarysowaniami.

Zainteresowaniem ze strony narzeczonych cieszą się także obrączki platynowe. Ich barwa jest podobna do tych wykonanych ze srebra. Takie obrączki ślubne są bardzo trwałe, jednak należą one do najdroższych.

Wymiary obrączek

Bardzo ważnym, kolejnym etapem jest dobór odpowiedniego rozmiaru obrączek ślubnych. W przypadku kobiet rozmiar pierścionka zaręczynowego może być punktem odniesienia, jednak należy pamiętać, że w czasie od zaręczyn do ślubu rozmiar palca mógł się zmienić. W miarę możliwości, taki pomiar najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie jubilerskim.

Żeby dobrze dobrać wymiary obrączek, wcześniej już trzeba zastanowić się nad tym, na której ręce para młoda będzie je nosić.  Na pomiar lepiej nie wybierać się zaraz po podróży albo po wysiłku fizycznym, ponieważ wtedy palce na ogół są opuchnięte.

Zdjęcie główne: Emma Bauso/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*