Czym jest masaż kosmetyczny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czym jest masaż kosmetyczny?
MODA I URODAPIELĘGNACJA

Coraz bardziej popularny masaż kosmetyczny niesie ze sobą wiele zalet. Na czym polega ten zabieg? Jakie przynosi efekty? Gdzie można go wykonać? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Masaż kosmetyczny stosuje się w celach profilaktycznych i pielęgnacyjnych – zabieg ten spowalnia powstawanie zmarszczek, może zredukować te istniejące oraz poprawić elastyczność skóry. Pełni również funkcję relaksacyjną – podczas masażu rozluźniają się napięte mięśnie, poprawia przepływ krwi, a cały organizm uspokaja się i wycisza. Zabieg ten obejmuje zazwyczaj masaż twarzy, szyi i dekoltu, ale wykonuje się również masaż kosmetyczny całego ciała.

Masaż kosmetyczny twarzy

Ten zabieg najczęściej łączy się z procesem oczyszczania skóry, który wykonywany jest po masażu. Jego poszczególne elementy powinny być dostosowane do rodzaju cery i stanu skóry klientki. Masaż kosmetyczny urozmaica się poprzez użycie preparatów takich jak: żele nawilżające, ampułki z serum czy wybrane składniki aktywne, np. algi morskie czy kolagen. Masaż twarzy zalecany jest kobietom po 25. roku życia.

Masaż klasyczny 

Wykonując masażu kosmetyczny całego ciała, łączy się jego klasyczną wersję z masażem punktowym lub energetycznym. Możemy też zdecydować się na masaż jedynie wybranych części ciała. Taki zabieg usuwa martwy naskórek, pobudza skórę, rozluźnia mięśnie i poprawia krążenie krwi. Co więcej, może pomóc zredukować „pomarańczową skórkę”! Masaż kosmetyczny całego ciała to także doskonały relaks i sposób na złagodzenie stresu.

Poprawa kondycji skóry

Jednym z najbardziej widocznych efektów masażu kosmetycznego jest ogólna poprawa kondycji skóry. Zyskuje ona zdrowy kolor, staje się jędrna i elastyczna. Usunięcie martwego naskórka, pobudzenie krążenia krwi i mięśni działa odmładzająco na naszą skórę. Podobno już po 10 zabiegach zauważyć można redukcję drobnych zmarszczek i zmniejszenie się głębszych. 

Lepsze samopoczucie i korzyści dla zdrowia

Masaż kosmetyczny poza efektami estetycznymi doskonale wpływa także na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Jego odprężające działanie sprawia, że pozbywamy się niepotrzebnego stresu, uspokajamy i wyciszamy, zyskujemy tym samym pozytywny nastrój. Co więcej, masaż kosmetyczny redukuje bóle i napięcie karku oraz szyi. W przypadku masażu całego ciała zredukować możemy też bóle pozostałych części ciała.

Gdzie można wykonać masaż kosmetyczny?

Profesjonalny masaż twarzy i ciała wykonamy w gabinetach kosmetycznych oraz w gabinetach masażu. Efekty masażu zwiększają używane w trakcie żele, kremy, olejki, maseczki czy składniki aktywne, które stosuje się w profesjonalnych gabinetach. Masaż twarzy możemy też spróbować wykonać samodzielnie w domu – w Internecie znajdziemy wiele materiałów instruujących, jak go przeprowadzić. Warto wyposażyć się wówczas w odpowiednie kosmetyki czy przyrządy do masażu.

Przeciwskazania do masażu kosmetycznego

Nie w każdym przypadku stosowanie masażu kosmetycznego jest zalecane. Nie powinno się go wykonywać w następujących stanach organizmu:

 • ciąża,
 • wady serca,
 • stany zapalne i zakaźne skóry,
 • alergie skóry,
 • nadczynność tarczycy,
 • stany ropne migdałków,
 • zapalenie żył lub świeże zakrzepy,
 • guzki w przebiegu węzłów chłonnych,
 • wysokie nadciśnienie tętnicze,
 • stany gorączkowe,
 • usunięcie zęba,
 • zmiany ropne okołozębowe.

Zdj. główne: Camille Brodard/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*