Wypadanie włosów – jak je zamaskować?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Wypadanie włosów – jak je zamaskować?
FRYZURYMODA I URODA

Artykuł sponsorowany

Wypadanie włosów jest wstydliwe dla wielu z nas – to rzecz oczywista. Jeżeli nie możesz pogodzić się z ich utratą i koniecznie chcesz to ukryć, istnieje kilka sposobów.

Przycinanie

Łatwym sposobem na szybkie stworzenie iluzji gęstych, pełnych włosów jest odcięcie kilku centymetrów. Krótsze włosy w naturalny sposób tworzą większą objętość, ponieważ nie są obciążone. Warstwy strategiczne mogą również zwiększyć objętość przerzedzonych włosów – poproś fryzjera o wycieniowanie włosów wokół twarzy i pozostawienie pełniejszego tyłu, aby nadać im gęstości i objętości.

Siwe włosy nie są takie straszne

Włosy się starzeją, stają się też szare. Siwe włosy rozszerzają łuskę włosa, dodając mu dodatkowej objętości. Jeśli nie możesz znieść tych szarości, zaplanuj poprawianie korzeni tylko raz w miesiącu i dodawanie pasemek co dwa lub trzy tygodnie, aby włosy były zdrowe, pełne i grube..

Objętość

Dodanie dużej objętości można osiągnąć poprzez dobre wysuszenie po umyciu włosów. Najlepsze jest to, że można to zrobić w domu za pomocą jednego prostego narzędzia: okrągłej szczotki. Za pomocą szczotki zacznij suszyć wilgotne włosy, podciągając pasmo do góry i susząc w kierunku przeciwnym do naturalnego opadania włosów. Pamiętaj, aby dodatkowo zastosować podmuch chłodnego powietrza przez kilka sekund, zanim puścisz, aby utrwalić stylizację.

Fot. nuzza11/Adobe Stock

Dodatkowe opcje

Tupety damskie i peruki to niesamowite sposoby na ukrycie cienkich i wypadających włosów oraz natychmiastowe dodanie niesamowitej długości i objętości. W przypadku włosów, które przerzedzają się na czubku głowy, doczepione włosy mogą uratować życie, ponieważ zostały zaprojektowana tak, aby ukrywać częściowe wypadanie włosów. Są one szczególnie pomocne dla osób, które mają łysiny. 

Produkty do ukrywania wypadających włosów

Szampon zwiększający objętość zwalcza wiotkość i “nadyma” włosy, aby ukryć przerzedzenie. Wybierz produkt wolny od alkoholu i siarczanów, ponieważ te składniki mogą być bardzo szkodliwe dla włosów i dodatkowo prowadzić do wypadania i przerzedzania. 

Metody zapobiegania

Teraz, gdy omówiliśmy, jak ukryć przerzedzone włosy, oto kilka wskazówek dotyczących zapobiegania wypadaniu włosów i przyspieszenia ich wzrostu.

Ulubieńcami są olejki do włosów, ponieważ niektóre z nich działają korzystnie na włosy. Olejek rycynowy jest bogaty w witaminę E, proteiny i minerały oraz ma właściwości przeciwbakteryjne, które zdziałają cuda. Olejek rycynowy nie tylko zmiękcza i nawilża włosy, ale także wspomaga krążenie krwi w skórze głowy, co może prowadzić do szybszego wzrostu włosów. Aby użyć olejku rycynowego, nałóż go na skórę głowy i rozprowadź na włosach, pozostaw na noc, a następnego dnia umyj łagodnym szamponem. Olejek jest dość gęsty i może być nieco trudny do zmywania, jednak przy regularnym stosowaniu włosy powinny urosnąć gęste, nawilżone i błyszczące. 

Suplementy, takie jak biotyna lub witamina H, są również świetne do osiągnięca zdrowych włosów, skóry i paznokci. Możesz przyjmować biotynę jako dodatkowy suplement lub w codziennej diecie – pokarmy takie jak żółtko jaja, migdały, masło orzechowe, banany i produkty pełnoziarniste są pełne biotyny – pamiętaj, aby jeść je na surowo, aby uzyskać pełny efekt. 

Branie bardzo gorących pryszniców jest również wielkim błędem, jeśli chodzi o utrzymanie włosów tak zdrowych i gęstych, jak to tylko możliwe. Gorąca woda i para wodna odwadniają włosy, powodując ich łamanie się, które są bardziej podatne na pękanie i wypadanie. Zmniejsz ogrzewanie wody do średniego poziomu i spróbuj spłukać włosy zimną wodą.

Po prysznicu osusz włosy i powstrzymaj się od agresywnego suszenia ręcznikiem (nie trzyj!), ponieważ może to prowadzić do pękania i wypadania. Wybieraj luźne fryzury. Ciasne kucyki itp. mogą nadmiernie napinać mieszki włosowe, co może je uszkodzić i trwale zniszczyć. Może to nawet prowadzić do łysienia, uniemożliwiającego odrastanie włosów. 

Fot. Shotprime Studio/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*