Czy termometr owulacyjny pomaga zajść w ciążę? Dowiedz się więcej o naturalnej metodzie antykoncepcji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czy termometr owulacyjny pomaga zajść w ciążę? Dowiedz się więcej o naturalnej metodzie antykoncepcji
SPORT I ZDROWIE

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Planujesz wraz z partnerem zajść w ciążę? Chcesz wybrać na to odpowiedni moment? Nie zawsze kalendarzyk menstruacyjny sprawdza się do określenia dni płodnych. Cykl menstruacyjny u kobiet ulega zmianom ze względu na kilka czynników. Termometr owulacyjny jest to pomoc przy planowaniu rodziny. Mierzy on podstawową temperaturę ciała, której wahania jest w stanie wychwycić precyzyjniej. Jej pomiar ma znaczenie, gdyż w dniu owulacji ulega ona podwyższeniu. To wynik działania hormonów. Kontrolowanie zmian pomaga kobietom zajść w ciążę i określenie momentu i dnia na zapłodnienie, dzięki obserwacji PTC.

Termometr owulacyjny, czyli sposób na kontrolę podstawowej temperatury ciała

Jak działa termometr owulacyjny? Różni się on od zwykłego termometru rtęciowego tym, że pokazuje nam dokładniejsze wyniki temperatury naszego ciała. Nawet lekkie wahania w postaci 0,5 stopnia Celsjusza sugerują, że kobieta jest w czasie dni płodnych. Pomiary powinny być wykonywane codziennie o tej samej porze, przez cały cykl menstruacyjny. Najlepszym czasem jest na zmierzenie temperatury jest poranek zaraz po przebudzeniu. Nawet gwałtowne ruchy, wyjście do toalety czy aktywność fizyczna mogą zwiększyć temperaturę ciała i wynik będzie zaburzony. Błędna analiza skutkować będzie złymi wnioskami na temat występowania owulacji. 

Jak mierzyć PTC termometrem owulacyjnym?

Ciało podczas dokonywania pomiaru powinno być zawsze w tej samej pozycji. Zaraz po przebudzeniu i w tym samym miejscu używaj termometru owulacyjnego, aby Twoje pomiary były codziennie takie same. Ma to duże znaczenie dla późniejszych wyników. Dokonuje się go umieszczając termometr w ustach, w pochwie lub odbycie. To najlepsze miejsca na uzyskanie dokładnej PTC. Wybierz którąś z nich i mierz temperaturę przez cały miesiąc codziennie przez około 5 minut.

Dokładniejsze wskazówki uzyskasz na https://termometrowulacyjny.pl/, w tym wybór najlepszego termometru owulacyjnego do mierzenia temperatury, który pomoże Tobie lepiej przygotować się na zajście w ciążę. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*