Co powinno mieć wpływ na wybór wanny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co powinno mieć wpływ na wybór wanny?
ARANŻACJECZTERY KĄTY

Artykuł sponsorowany

Wybór odpowiedniej armatury łazienkowej nie jest prostym zadaniem. Wanna stanowi podstawę wyposażenia łazienki, powinna zatem dobrze się prezentować, być funkcjonalna i pasować do pomieszczenia. Przeczytaj krótki poradnik, o tym, jakie kryteria wziąć pod uwagę podczas zakupu wanny.

Wymiary, kształt i rodzaj wanny

Wanna musi zostać dopasowana rozmiarem i kształtem do przestrzeni, którą dysponujesz. Na rynku dostępne są wanny wolnostojące, narożne, a także modele owalne, prostokątne i asymetryczne. Dużą popularnością wśród miłośników SPA cieszą się wanny z hydromasażem, ale należy pamiętać, że zwykle są one droższe i zajmują więcej miejsca. Jeśli dysponujesz małą łazienką i planujesz zakup tylko wanny, to zawsze możesz zainwestować w parawan nawannowy, który pozwoli Ci połączyć wygodę wanny z funkcjonalnością prysznica. Innym rozwiązaniem może być montaż szklanego parawanu z wysokiej jakości tworzywa albo zakup delikatnej zasłony wannowej.

Design wanny

Podczas wykonywania codziennych czynności pielęgnacyjnych ważne jest bezpieczeństwo, ale dla wielu osób duże znaczenie mają także aspekty estetyczne armatury łazienkowej. Wybrane przez Ciebie brodzik, umywalka i wanna powinny do siebie pasować, a także tworzyć spójną całość wraz z płytkami i meblami zastosowanymi w łazience. Duże znaczenie ma kolorystyka armatury łazienkowej – na rynku dostępne są wszystkie możliwe kolory wanny, ale jej wymiana to niełatwy proces, wobec czego lepiej inwestować w neutralne i ponadczasowe kolory. Jeśli decydujesz się na biel, zwróć uwagę na to, czy to odcień chłodny czy ciepły oraz sprawdź, czy zgrywa się z kolorystyką pozostałego wyposażenia Twojej łazienki. Poza tym warto wybierać owalne modele wanien, których ukształtowanie zapobiega zbieraniu się brudu w krawędziach. Inne kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze wanny, to jej pojemność i dopasowanie do wzrostu wszystkich domowników. Duże znaczenie ma także łatwość montażu i system przechowywania kosmetyków. Wiele osób decyduje się na zakup specjalnej zabudowy na wannę z szafkami albo na utworzenie wnęki w ścianie nad wanną.

Materiały wykorzystane do produkcji

Decydując się na zakup wanny, to poza estetyką i aspektami technicznymi, należy także zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana interesująca nas wanna. Twój wybór nie jest ograniczony jedynie do akrylu sanitarnego. Warto wybierać rozwiązania długofalowe i wspierać firmy przyjazne środowisku naturalnemu. Proekologiczna ceramika przeznaczona do wnętrz łazienkowych często jest zaprojektowane tak, aby zapobiegać utracie wody, a do jej produkcji wykorzystuje się naturalne materiały. Dobrym przykładem jest szwedzki producent armatury łazienkowej Marmite, który korzysta z materiału Mineral Composite, na który składa się połączenie dolomitu z elastyczną żywicą. Zastosowanie innowacyjnego tworzywa sprawia, że otrzymana ceramika jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Właściwości Mineral Composite pozwalają na swobodę projektowania – można wytwarzać z niego produkty o dowolnym kształcie i kolorze. Przy zakupie wanny warto zwracać uwagę na materiał, tak, aby produkt był ergonomicznie zaprojektowany i przez długi czas utrzymywał stałą temperaturę. Wanna nie powinna uginać się pod ciężarem, nie przeciekać i być wygodna w użytkowaniu. Dobrze, jeśli dodatkowo będzie posiadała powłokę antybakteryjną. Szeroki wybór wanien wyprodukowanych z materiału Mineral Composite znajdziesz tutaj:
https://elazienki.pl/marmite/k/wanny/

Zdjęcie główne: Max/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*