Jak urządzić niewielką sypialnię

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak urządzić niewielką sypialnię
ARANŻACJECZTERY KĄTY

Artykuł sponsorowany

Sypialnia miejsce w twoim domu, które powinno być komfortowe. Jeśli jest niewielkich rozmiarów, potrzeba wyjątkowo umiejętnie ją urządzić. Poznaj kilka pomysłów na to, jak zaaranżować niewielki pokój. 

Sypialnia na małym metrażu 

Nawet niewielki pokój może być funkcjonalny i estetyczny. Trzeba jedynie mieć na niego pomysł, który umiejętnie wprowadzi się w życie. Pamiętaj, że w małej sypialni wcale nie musisz pomieścić całego zestawu mebli sypialnianych. Aby pomieszczenie było przytulne, wystarczy minimalistyczna komoda, niewielki stolik nocy oraz łóżko. W pokoju wcale nie musi stać łoże z baldachimem. Wystarczy prosta forma, która sprawi, że wnętrze wyda się więsze. Jeśli ma ono być dla dwóch osób, wybierz takie o szerokości minimum 140 cm, zaś jeśli dla jednej osoby – 90 cm w zupełności wystarczy.

Doskonałym wyborem będzie łóżko z dodatkowymi szufladami. Schowasz tam tekstylia takie jak koce czy poduszki, które znajdziesz na stronie https://www.tekstylialand.pl/. Ukryć możesz tam również dodatkowy komplet pościeli. Jeśli jednak brakuje ci miejsca na wysuwane szuflady, postaw na łóżko z podnoszonym stelażem, w których znajduje się schowek.

Warto tutaj podkreślić, że samo posłanie nie stanowi o charakterze wnętrza. Dobierając jakiekolwiek meble do sypialni postaw na minimalizm, lekkość i mobilność, opływowe kształty oraz jasną kolorystykę. 

Sprawdzone rozwiązania do niewielkiego wnętrza 

Docenisz lekkie i mobilne meble w małej przestrzeni. Jeśli chcesz postawić w sypialni dodatkową szafkę, pełniącą rolę garderoby, wyodrębnij strefę łóżka. Zrobisz to w łatwy sposób — ścianę za nim pomaluj innym kolorem lub użyć modnej fototapety. Inną opcją, z której możesz skorzystać to zagłówek. W miękkiej wersji doda on pokojowi przytulności. W bardzo małym pomieszczeniu możesz zrezygnować ze stolika nocnego i szafki nocnej na rzecz wielofunkcyjnego zagłówka ze schowkami i kieszonkami. 

Wybór szafy będzie w dużej mierze zależał od dostępnego miejsca. Lepszym wyborem niż wolnostojąca, będzie ta do zabudowy. Można ją w całości pokryć lustrami lub postawić na jasne barwy jak biel, jasne drewno czy rozbielona szarość. Innym rozwiązaniem, jednak rzadziej stosowanym jest szafa narożna. Dzięki niej wykorzystasz trudny do aranżacji kąt. 

Aby zachować swoją intymność w tym pokoju, dobierz do niego odpowiednie zasłony. Kupisz je na stronie https://magdalena24.pl/

Światło i kolory do niedużej sypialni 

Na niewielkiej przestrzeni doskonale sprawdzi się biel, która optycznie powiększy wnętrze. Dodatkowo rozjaśni je i będzie dobrze odbijać światło. Nie musisz jednak całkowicie rezygnować z ciemnych barw. Najlepszym miejscem dla nich będzie ściana za łóżkiem. Do tego miejsca pasować będzie granat, ciemna szarość, szmaragdowa zieleń, kobalt, a także chłodne kolory. Kolory jak żółty, pomarańczowy czy czerwony nie nadają się do niewielkiej przestrzeni, ponieważ pomniejszą ją jeszcze bardziej. 

Oświetlenie powinno być zarówno centralne, aby mieć ogląd całego pomieszczenia, jak również dodatkowe, które znajdzie się na szafce lub stoliku nocnym. W oknie zamontuj dodatkowo rolety, aby światło księżyca nie budziło cię w nocy. Wiele modeli znajdziesz na stronie https://roletycross.pl/realizacje/oferta-rolety-rzymskie/

Fot.:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*