Torty dla dzieci, czyli jak przygotować idealny kinderbal

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Torty dla dzieci, czyli jak przygotować idealny kinderbal
RODZINA

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kinderbale zyskują coraz większą popularność. Rodzice organizują je nie tylko z okazji urodzin, ale także z innych okazji np. dzień dziecka, zakończenie roku szkolnego, czy też halloween. Podczas kinderbali rodzice starają się zapewnić dzieciom mnóstwo atrakcji, a także zadbać o wyjątkowy wystrój, który pozostawi na uczestnikach niezapomniane wrażenia. Jak zorganizować Kinderbal? Czego nie może zabraknąć podczas tej uroczystości?

Najważniejsze atrakcje na kinderbalu

Dzieci posiadają nieograniczone pokłady energii i należy o tym pamiętać organizując imprezę. Dobrze jest zapewnić dużo atrakcji ruchowych. Jeżeli przestrzeń na to pozwala, to dobrym pomysłem jest zorganizowanie dmuchanego placu zabaw lub trampolin. Jeżeli natomiast impreza będzie odbywała się w pomieszczeniu to dobrze jest przygotować gry i zabawy, które zajmą małych uczestników przez dłuższy czas. Nieodłącznym elementem każdego balu są przekąski, napoje i oczywiście tort, który pozwoli w wyjątkowy sposób celebrować daną okazję.

Jak wybrać idealny tort?

Tort dla dzieci często jest prawdziwym dziełem sztuki o wymyślnych kształtach, takich jak ulubieni superbohaterowie, zwierzęta, czy pojazdy. Wybierając ozdoby tortów, warto wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka oraz ogólny wystrój i tematykę imprezy. Torty doskonałe w smaku oraz o niesamowitym wyglądzie dostępne są pod linkiem: https://www.art.sarzynski.com.pl/oferta/torty/torty-dla-dzieci. Podczas wykańczania tortów dla najmłodszych, cukiernicy bardzo często korzystają z lukru plastycznego, czyli elastycznej masy cukrowej, która jest podatna na wałkowanie i formowanie. Torty udekorowane lukrem wyglądają efektownie, ponieważ masa cukrowa umożliwia uzyskanie idealnie gładkiej faktury oraz zamaskowanie ewentualnych niedoskonałości. Należy jednak pamiętać, że taki tort będzie wyjątkowo słodki, co może nie przypaść do gustu niektórym gościom.

O czym należy pamiętać zamawiając tort dla dzieci?

Zamawiając tort dla dzieci powinniśmy pamiętać, że oprócz niesamowitego wyglądu powinien także doskonale smakować. Postarajmy się nie eksperymentować ze smakami, tak aby nie rozczarować dziecka. Najpopularniejszymi smakami mas tortowych,które są wykorzystywane do przygotowania wypieków dla najmłodszych jest smak czekoladowy, truskawkowy lub po prostu śmietankowy. Dzieci mogą również nie docenić smaku gorzkiej czekolady, dlatego lepiej jest wybrać ozdoby wykonane z czekolady mlecznej. Chociaż zamawiając tort dla dziecka cukiernik powinien mieć świadomość, że biszkopt nie powinien być zamoczony w ponczu alkoholowym, to zamawiając tort warto to dodatkowo zaznaczyć. Dobrą praktyką jest również zapytanie rodziców dzieci zaproszonych na kinderbal, czy któreś dziecko nie cierpi na alergie pokarmowe i w razie konieczności eliminacja tego składnika z tortu.

Fot.: Deva Williamson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*