Szukasz sposobu na jesienną chandrę? Oto dancehall – gorący taniec prosto z Jamajki

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Szukasz sposobu na jesienną chandrę? Oto dancehall – gorący taniec prosto z Jamajki
ZAINTERESOWANIA

Dancehall to egzotyczny taniec, który dawniej wykonywali tylko mężczyźni. Nierozerwalnie łączy się z muzyką z tego samego gatunku. Niemal każdy mieszkaniec Jamajki zna chociażby podstawowe kroki dancehallu, co tylko potwierdza jego popularność. Taniec pomaga wyrazić emocje, pozwala na oderwanie od życia codziennego, a niektórzy traktują go nawet jak duchowe oczyszczenie.

Popularny piosenkarz Sean Paul rozsławił go na cały świat i w latach 90. został okrzyknięty królem dancehallu. Taniec ten ściśle wiąże się z muzyką reggae, od której się wywodzi. Po śmierci Boba Marleya w 1981 roku na Jamajce nastąpił przełom w muzyce. Spokojne do tej pory reggae zaczęło się zmieniać i ewoluować, przybierając bardziej ekspresyjne, elektroniczne brzmienie. I to właśnie ten moment jest uznawany za początek nowej epoki i powstanie nowej odmiany gatunku.

Dancehall, czy to taniec dla każdego?

Obecnie dancehall tańczony jest zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, jednak kroki i ruchy obu grup nieznacznie się różnią. Męski dancehall stawia głównie na dynamiczne, pełne energii, agresywne ruchy, a ten w wydaniu kobiecym jest spokojniejszy, bardziej sensualny i erotyczny. Z tym tańcem kojarzony jest często tzw. twerking – czyli potrząsanie pupą – wzbogacony o figury akrobatyczne. Polega w głównej mierze na demonstrowaniu kobiecych kształtów. Dancehall Female to bardzo gorący i zmysłowy taniec, obfitujący w twerking, bujanie biodrami i prezentowanie atutów swojej kobiecości. Dancehall Queen Style to taniec dodatkowo wzbogacony o elementy akrobatyczne – potrząsanie pupą w szpagacie czy podczas stania na głowie. Na Jamajce organizowany jest konkurs na Dancehall Queen, który cieszy się zawsze ogromną popularnością.

Hip Shake Fitness – Dancehall Tutorial For Beginners

Dancehall to taniec, który wyzwala endorfiny i na długo poprawia samopoczucie. Dodatkowo korzystnie wpływa na zdrowie i pomaga osiągnąć wysportowaną sylwetkę. Nie od dziś wiadomo, że taniec i muzyka uszczęśliwiają. Regularne treningi dancehallu będą miały zatem zbawienny wpływ nie tylko na ciało, ale także na umysł. W Polsce taniec ten zyskuje stale powiększające się grono fanów. Warto wiedzieć, że dancehall są raczej spontaniczny, podyktowany własnym stylem, samopoczuciem i kreacją. Jest jednak kilka kroków, które uważane są za te bardziej podstawowe i należy je znać. Są to m.in.:

  1. Defence, czyli rytmiczne stąpanie z nogi na nogę, oddalanie i przybliżanie dłoni do klatki piersiowej.
  2. Earthquake – potrząsanie dłońmi w lewo i w prawo na wysokości talii, z jednoczesnym bujaniem biodrami.
  3. In har heart – polega na dostawianiu i odstawianiu nogi, w trakcie którego wykonywany jest ruch odpychania dłoni od klatki piersiowej.
  4. Jiggy to bujanie się na boki na złączonych i ugiętych nogach wraz z bujaniem rękami na boki i wykonywanie od czasu do czasu siadu z wypychaniem rąk do góry.
  5. Row di boat polega na bujaniu całym ciałem na boki i wykonywaniu rękami ruchu, jakbyśmy wiosłowali.

Dancehall polecany jest każdemu, kto kocha ruch i taniec albo poszukuje swojej drogi. To również doskonały trening całego ciała angażujący sporo partii mięśniowych, więc pomoże poprawić wygląd sylwetki. Dodatkowo dancehall wpływa na lepsze samopoczucie, pomaga odkryć swoją kobiecość i zdobyć większą pewność siebie, co będzie miało swoje odzwierciedlenie na co dzień. Nawet jeśli do tej pory trudno nam było w siebie uwierzyć, zajęcia z dancehall wszystko zweryfikują. Taniec opiera się na pokazaniu swojej własnej osobowości, ekspresji, energii i pozytywnego nastawienia. Dostajemy dzięki temu dużą dowolność i możemy stworzyć swój własny styl tańczenia. Dzięki regularnym treningom spalimy mnóstwo kalorii, odkryjemy siebie i swoje ciało na nowo i zdobędziemy pewność siebie i swojej atrakcyjności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*