Świąteczny prezent dla miłośnika survivalu – co warto wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Świąteczny prezent dla miłośnika survivalu – co warto wybrać?

Materiał Partnera

ZAINTERESOWANIA

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Miłośnicy survivalu czy bushcraftu zazwyczaj mają w swoim wyposażeniu wiele przydatnych gadżetów. Zbliżające się święta to jednak dodatkowa i przede wszystkim doskonała okazja, aby sprawić im prezent, który będzie praktyczny i wpisze się w tą wyjątkową pasję. Co zatem warto podarować survivalowcowi lub miłośnikowi bushcraftu? Podpowiadamy kilka ciekawych produktów.

Podręczny i praktyczny nóż – nie tylko podczas survivalu

Zarówno miłośnicy survivalu, jak i osoby, które często wyjeżdżają, np. na bliższe i dalsze wycieczki, z pewnością docenią prezent w postaci noża. Ten kuchenny zostawiamy jednak tam, gdzie jego miejsce i gdzie sprawdza się najlepiej, a udajemy się do kategorii noży składanych czy też ze stałą głownią. Ciekawe propozycje noży, które uradują każdego hobbystę i miłośnika spędzania czasu w dzikich, często nieodkrytych terenach, można znaleźć w sklepie Karaluch

Jak wybrać odpowiedni nóż? Warto się zorientować, co osoba, która ma zostać obdarowana, już posiada, a czego jej brakuje. Dobrze jest również wziąć pod uwagę, jaką formę survivalu czy bushcraftu preferuje, gdzie najczęściej się wybiera i co preferuje. Niektórzy wolą minimalistyczne, niewielkich rozmiarów noże składane, bez wielu dodatkowych funkcji. Są jednak i tacy, którzy lubią gadżety oferujące mnogość zastosowań. Dla nich dobrym rozwiązaniem będzie np. scyzoryk lub multitool.

Kieszonkowe drobiazgi, czyli kompletny zestaw EDC

EDC, czyli EveryDay Carry, to rzeczy, które zazwyczaj jesteśmy w stanie zmieścić w kieszeni. Każdy z nas posiada swój zestaw EDC, a mogą się w nim znaleźć klucze, telefon i zapalniczka, a także wiele innych drobiazgów. Nie istnieją bowiem zasady mówiące o tym, co powinno się znaleźć w takim zestawie. To raczej wskazówki, co warto wybrać, aby stanowiło praktyczny, podręczny i funkcjonalny zestaw EDC. 

Poleca się, aby były to przedmioty, które zajmują mało miejsca, łatwo je umieścić we wspomnianej kieszeni albo podręcznym plecaku czy nerce, a także nadające się do użycia od razu po wyjęciu z kieszonki.

Na podarunek dla osoby interesującej się sztuką przetrwania, można zatem wybrać latarkę czołówkę, ale i długopis taktyczny. Ciekawą propozycją będą wieczne zapałki lub wodoodporne etui, w którym pomieścić można nie tylko klasyczne zapałki.

Przygotowani na każde warunki pogodowe

A może coś innego niż gadżety i drobiazgi, które bliska osoba już posiada? Uniwersalną, a zarazem praktyczną propozycją będzie bielizna termiczna. Ta, która przyda się podczas krótszych i dłuższych wyjazdów, wycieczek w góry, wyjazdów zagranicznych, podczas klasycznego survivalu oraz poznawania dzikich terenów w formie bushcraftu. Dzięki bieliźnie termicznej można zapewnić sobie komfort w każdych warunkach pogodowych, a poza tym jest to uniwersalny podarunek, który dodatkowo nie kosztuje nas finansowych wyrzeczeń.

Mamy jeszcze kilka dni na szukanie świątecznych prezentów. Jeśli wśród znajomych bądź rodziny znalazł się miłośnik survivalu, a także zapalony wycieczkowicz, wybierzmy coś z powyższych propozycji. To będzie strzał w dziesiątkę!

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*