Przenieś się do lat 30. i 40. XX wieku i zatańcz swinga!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Przenieś się do lat 30. i 40. XX wieku i zatańcz swinga!
ZAINTERESOWANIA

Warsztaty on-line z wybitną tancerką swingową już w najbliższy piątek. Tanecznym krokiem organizatorzy warsztatów spróbują przenieść nas do lat 30. i 40. XX wieku.

6 listopada odbędzie się organizowany przez Miejsce Lokalnej Aktywności Samogłoska kurs taneczny pod hasłem „Dziewczyny tańczą swinga!”. Uczestnicy będą mieli okazję poćwiczyć kroki tańców swingowych, a tych jest kilka. Charleston, Boogie Woogie czy Rock’n’Roll. Te style taneczne charakteryzują się dużą możliwością improwizacji, są energiczne, temperamentne i rytmiczne.

Zajęcia poprowadzi Edyta Stępień – zwyciężczyni Pucharu Polski Boogie Woogie. Na co dzień tancerka jest związana z zespołem Swing Step, uczestniczy w licznych festiwalach, konkursach i pokazach tanecznych. Na swoim koncie ma występy w takich programach telewizyjnych jak: „Taniec z Gwiazdami”, „Pytanie na śniadanie” czy „Europa to my”. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się konkretnych ruchów i kroków tanecznych. Pod koniec zajęć będzie można je wszystkie połączyć w układy choreograficzne. Na szkolenie można się zapisać na stronie Strefy Zajęć. W e-mailu zwrotnym uczestnik otrzyma link do transmisji z warsztatów. Organizatorzy przypominają, że w wyposażeniu uczestnika powinny znaleźć się wygodne buty i butelka wody.

Krótka historia swinga

Swing to taniec pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, tańczony głównie do muzyki jazzowej. Najprężniej rozwijał się w społeczności czarnoskórych, w której jazz był najpopularniejszym gatunkiem muzycznym. Styl choć wywodzi się z tańców afrykańskich, to szybko zyskał uznanie w innym kręgach kulturowych. Swing uznawany jest za amerykański, konkurencyjny taniec towarzyski, który stał się fundamentem tańca Jive i jego wariacji. Odłamów i gatunków tańca swingowych jest wiele i każdy z nich ma swoje własne, charakterystyczne kroki. Jednak cechą, która łączy jest wszystkie jest muzyka, improwizacja i swoboda tańca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*