Pomysły na spędzenie walentynek

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Pomysły na spędzenie walentynek
RELACJERODZINA

Walentynki są dla wielu osób szczególnym czasem, kiedy można jeszcze lepiej zamanifestować swoją miłość. Można spędzić je w różny sposób, dzięki czemu mamy również pretekst do wspólnych romantycznych chwil tylko we dwoje.

Romantyczna wycieczka

Aktywne spędzanie Walentynek jest ostatnio bardzo modne. Nie musimy planować wielkich wypraw. Czasem wystarczy zwiedzenie okolicy lub ciekawego miejsca w naszym mieście. Spacer po parku, przechadzka po lesie, zwiedzanie ciekawych zabytków – te miłe chwile na pewno sprawią, że będziemy mieć wspaniałe wspomnienia, a także kilka nowych fotek do naszego albumu.

To też pretekst do rozmowy, czy odetchnięcia nieco od codziennych obowiązków. Na pewno nasza druga połówka pokocha taki sposób spędzania wolnego czasu. Kto wie, może częściej da się porwać na wypad tylko we dwoje. Niezależnie od tego, czy wycieczka zakończy się noclegiem, czy też nie, będzie to kreatywny sposób na wyjątkowe święto zakochanych. Poznacie razem nowe miejsca i może odkryjecie w sobie poszukiwaczy przygód. Jeśli pogoda na to pozwoli, wspólny wypad zawsze można zakończyć bitwą na śnieżki czy wspólnym lepieniem bałwana.

Kuchnia pełna miłości

Wspólne gotowanie może sprawić, że jeszcze bardziej się do siebie zbliżymy. To też zabawny sposób na spędzenie Walentynek. Jeśli oboje lubicie gotować, wieczór w kuchni nie będzie przykrym obowiązkiem. Przygotowanie ulubionego dania może być równie ciekawe, co jego późniejsze spożywanie przy blasku świec.

Maraton filmów

Kinomaniacy chętnie spędzą czas przy ciekawym filmie. Po ugotowaniu ulubionych potraw czy przygotowaniu przekąsek dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie maratonu filmowego. Nie musisz wybierać samych komedii romantycznych! Wystarczy dobrać repertuar do nastroju i waszych zainteresowań.

Fot. cottonbro/Pexels

Wspólna kąpiel i masaż

Walentynki można spędzić na odpoczynku i relaksie. Znajdując czas dla drugiej połówki warto pomyśleć o relaksie, który pomoże w nabraniu sił na nowe wyzwania. Kto nie lubi wspólnych kąpieli czy masażu? Zadbaj o nastrój w łazience – zapal świece, dolej do kąpieli zapachowe olejki. Możesz użyć również musującej kuli do kąpieli. Wszystkie te detale sprawiają, że kąpiel stanie się bardzo miła i przyjemna. Późniejszy wspólny masaż na pewno podkręci atmosferę oraz poprawi wam nastrój.

Gra w planszówki

Wiele par uważa Walentynki za „dzień jak co dzień”. Można spędzić je ciekawie i przy okazji zarezerwować sobie czas dla ważnej dla nas osoby. Gra w planszówki jest świetnym sposobem na Walentynki w nieco innym stylu. Dadzą wam wiele frajdy, a przy okazji pretekst do wieczoru tylko we dwoje.

Odkrywanie swoich fantazji

Wspólnie spędzona noc to świetna okazja do odkrycia przed partnerem lub partnerką swoich fantazji i pragnień. Stwórzcie ku temu odpowiedni nastrój – elegancka pościel, świece czy olejki eteryczne, których zapach będzie unosił się w całej sypialni. Te elementy znacznie poprawiają wasz nastrój i wprowadzą odpowiednią atmosferę.

Stworzenie własnego albumu

W Walentynki warto stworzyć własny album wspomnień, do których będziemy wracać po latach. Jego forma nie jest ważna – niezależnie od tego, czy wybierzesz kolaż na ścianę, czy tradycyjny album, będzie to piękna pamiątka dla was obojga. Wspólne układanie zdjęć na pewno wzbudzi emocje, a przy okazji jest pretekstem do rozmów o was i przyszłości związku.

Walentynki są czasem, kiedy znacznie chętniej wyznajemy miłość. Może to sprawka wciąż pojawiających się reklam tego święta albo nastroju, w jaki wpadamy, czasem całkiem nieświadomie. Chociaż przyjęło się, że to święto jest czasem dla zakochanych, warto kilka pomysłów na walentynkowy wieczór wprowadzić do codziennych wspólnych zajęć. W końcu zakochani jesteśmy nie tylko od święta, a każdy pretekst do wspólnego spędzenia paru godzin jest dobry, by okazać swoją miłość i czułość.

Fot. Andre Furtado/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*