Polskie piłkarki wygrywają, gdy męska reprezentacja rozpoczyna kolejny turniej od porażki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Polskie piłkarki wygrywają, gdy męska reprezentacja rozpoczyna kolejny turniej od porażki
KOBIETY Z PASJĄ

Nie milkną medialne echa poniedziałkowej przegranej Polski ze Słowacją. W mediach zdecydowanie rzadziej mówi się o kobiecej reprezentacji, która na arenie międzynarodowej radzi sobie znacznie lepiej.

W poniedziałek polska reprezentacja w piłce nożnej mężczyzn rozpoczęła grę w turnieju Euro 2020. Jak za każdym razem oczekiwania kibiców były bardzo duże, szczególnie, że w pierwszym meczu Polska grała ze znacznie słabszą Słowacją. Okazało się, że poziom gry Słowaków znacznie przewyższył dyspozycję Polaków, którzy po samobójczej bramce, słabej grze i czerwonej kartce Grzegorza Krychowiaka przegrali 1:2. W tym samym czasie na boisko w hiszpańskiej Kartaginie wyszły polskie reprezentantki, które rozegrały towarzyski mecz z Czechami.

Poniedziałkowe spotkanie Polek

Polskie reprezentantki rozegrały w poniedziałek ostatni mecz sparingowy, który kończy zgrupowanie przygotowujące zawodniczki do jesiennych eliminacji do Mistrzostw Świata. Kobieca drużyna z łatwością pokonała Czechy 5:0. Dublet zaliczyła Ewa Pajor, a na liście strzelców wpisały się także Adriana Achcińska, Weronika Zawistowska oraz Zofia Buszewska. Niestety zdecydowanie skuteczniejsze i bardziej znane zawodniczki nie są tak rozpoznawalne jak polscy piłkarze, a ich sukcesy są zaledwie wspominane w najpopularniejszych mediach.

Fot. Lorenzo Cafaro/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*