Podstawowe wyposażenie w gabinetach kosmetycznych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Podstawowe wyposażenie w gabinetach kosmetycznych
MODA I URODAPIELĘGNACJA

Artykuł sponsorowany

Rozpoczynanie własnej działalności nie jest łatwe. Poza sprawami formalnymi i prawnymi, otwieranie biznesu wiąże się także z pewnymi inwestycjami, w tym z zakupem sprzętu i wyposażenia. Branża beauty jest bardzo przyjazna dla osób, które chcą zacząć pracę na własny rachunek, dlatego coraz więcej kosmetyczek, manicurzystek i wizażystek decyduje się na rozpoczęcie prywatnej działalności. Oto kilka elementów wyposażenia, które muszą znaleźć się w salonie kosmetycznym.    

Sprzęt do manicure  

Profesjonalne gabinety kosmetyczne bardzo często świadczą usługi manicure i pedicure. W obecnych czasach najpopularniejsze są stylizacje żelowe lub hybrydowe, do których wykonania potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Lampa LED lub UV do utwardzania produktów żelowych i hybrydowych lakierów jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia, który musi mieć każda stylistka paznokci.   

Taka lampa musi mieć odpowiednie parametry i moc. Zbyt słaba lampa do paznokci nie jest w stanie utwardzić wszystkich warstw produktu, przez co lakier pod spodem pozostaje płynny. Może to powodować u klientek infekcje bakteryjne oraz reakcje alergiczne na kosmetyk. Dobrej jakości, sprawdzone lampy możesz kupić na przykład na w internetowej hurtowni kosmetycznej https://activeshop.com.pl/paznokcie/lampy-led-i-uv-do-paznokci.html. Produkty na stronie są opisane, dzięki czemu możesz upewnić się, że dane urządzenie jest wystarczające dla Twoich potrzeb i spełnia oczekiwania.   

Sprzęt do depilacji   

Jedną z usług świadczonych w gabinetach kosmetycznych jest depilacja. Niektóre salony oferują usuwanie owłosienia z całego ciała, inne ograniczają się na przykład tylko do okolic twarzy. Do regulacji brwi i depilacji górnej wargi jest jednak potrzebny ten sam sprzęt, co do innych części ciała. Depilacja gorącym woskiem jest bardzo skuteczna i coraz bardziej powszechna. Do wykonania takiej usługi potrzebne jest właściwie tylko jedno urządzenie. Podgrzewacz do wosku jest niezbędny przy tego rodzaju depilacji. Możesz kupić go na stronie https://activeshop.com.pl/depilacja/podgrzewacze-do-wosku-i-pasty.html.  

Depilacja gorącym woskiem jest jedną z najbardziej efektywnych i najbezpieczniejszych metod usuwania nadmiernego owłosienia. Według wielu kobiet jest też jedną z mniej bolesnych. Oferując tę usługę, możesz zyskać wiele stałych klientek, ponieważ nie jest to raczej depilacja, którą łatwo można wykonać w domu.   

Narzędzia jednorazowe   

W gabinecie kosmetycznym nie może zabraknąć także sprzętów jednorazowego użytku, które pozwalają zachować wysokie standardy higieny i bezpieczeństwa podczas wykonywania usługi. Patyczki do odsuwania skórek, jednorazowe pilniki, rękawiczki ochronne, a także szczoteczki do rzęs czy drewniane szpatułki do nakładania kosmetyków to podstawowe sprzęty do każdego gabinetu kosmetycznego. Dzięki nim jesteś w stanie świadczyć wysokiej jakości, pełne usługi, bez narażania zdrowia klientek. Koszty zakupu tych elementów powinny być wliczone w koszty danego zabiegu, a nie obniżać Twój przychód. Niektóre narzędzia, jak cążki i nożyczki do skórek, metalowe kopytka i rydełka czy szpatułki, mogą być sterylizowane w autoklawie, co pozwala na używanie ich wielokrotnie na różnych klientkach. Jednorazowe przybory kosmetyczne do swojego salonu możesz zamówić z hurtowni kosmetycznej https://activeshop.com.pl/.  

Fot.:Jess Bailey Designs/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*