Jak wybrać najlepszą lokówkę do włosów? Podpowiadamy!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybrać najlepszą lokówkę do włosów? Podpowiadamy!
FRYZURYMODA I URODA

Ceramiczne, turmalinowe, ze szczypcami, automatyczne – jak wybrać najlepszą lokówkę do włosów? W tym artykule zebraliśmy przydatne informacje, które pomogą Ci wybrać najlepszą opcję. 

Lokówka to najlepszy przyjaciel kobiet, które kochają kręcone włosy. Na rynku znaleźć można różne rodzaje lokówek – ceramiczne, turmalinowe, automatyczne, małe, duże, ze szczypcami i wiele innych. Która lokówka będzie dla Ciebie najlepsza?

Materiał powierzchni lokówki

Wybierając lokówkę, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Istnieją różne typy lokówek i każda z nich przeznaczona jest do innego rodzaju włosów. 

Modele ceramiczne – wyróżniają się tym, że cała lokówka ma zawsze taką samą temperaturę. Tego typu lokówki bardzo szybko się nagrzewają, włosy dobrze się po nich ślizgają i generalnie są to uniwersalne urządzenia, dobre do każdego rodzaju włosów. 

Modele turmalinowe – takie lokówki uwalniają jony ujemne, które wygładzają łuski włosów, eliminują puszenie się, sprawiając, że włosy są gładkie i lśniące. Przy niższych temperaturach, można wykonywać profesjonalne stylizacje za pomocą lokówki turmalinowej. Jest to świetna opcja dla cienkich włosów. 

Lokówki tytanowe – tytan to najlżejszy i najtrwalszy materiał, który dodatkowo szybko i równomiernie się nagrzewa, łatwo osiągając najwyższe temperatury. Co więcej, takie lokówki 

bardzo szybko i łatwo podkręcają nawet najgrubsze włosy. Tytanowa powierzchnia idealnie sprawdzi się w przypadku grubych, szorstkich lub niesfornych włosów. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór do profesjonalnego użytku. 

W sklepach znaleźć można lokówki z połączonych materiałów, najczęściej są to modele ceramiczno-turmalinowe i tytanowo-turmalinowe, które łączą w sobie zalety obu materiałów.

Fot. Tim Mossholder/Pexels

Rodzaj lokówki  

Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego rodzaju lokówki.   

Lokówka z zaciskiem – dzięki zaciskowi sprężynowemu lokówka jest łatwa w użyciu i pozwala na tworzenie jednakowych loków na całej długości włosów. Wadą takiego rozwiązania może być mocne zaciskanie się końcówki lokówki, które może niszczyć końcówki włosów.                          

Lokówki bez zacisku – w tego typu lokówkach trzeba ręcznie zakręcić włosy wokół grzejącej powierzchni, jednak rozwiązanie to nie pozostawia zagięć ani załamań.

Lokówki bez zacisku pozwalają na stylizowanie naturalnych loków bez łamania i rozdwajania końcówek. Korzystanie z takie urządzenie wymaga jednak większej wprawy.

Kształt lokówki     

Do wyboru są dwa kształty lokówek:    

Stożkowy – pozwala tworzyć naturalnie układające się fale – większe u nasady i mniejsze na końcach.

Eliptyczny – tworzy jednolite loki, jednakowe na całej długości włosów.

Ustawienia temperatury – nie niszcz włosów! 

Wybierając lokówkę, dobrze jest kupić model z regulowanym ustawieniem temperatury, ponieważ różne rodzaje włosów wymagają różnych temperatur. Grube włosy mogą wytrzymać wyższe temperatury, podczas gdy cienkie wymagają operowania mniejszym ciepłem, aby zapobiec uszkodzeniom. Wiele nowoczesnych lokówek ma opcję regulowania temperatury. Najlepsze modele są wyposażone w wyświetlacz LCD.

Zalecane ustawienia temperatury:

  • max 150 ° C – włosy cienkie, bardzo porowate lub zniszczone,
  • max 170 ° C – po trwałej ondulacji, porowate, cienkie włosy,
  • max 200 ° C – włosy normalne,
  • max 240 ° C – włosy mocne, odporne, grube lub niesforne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierz model łatwy w użyciu i z długim obrotowym przewodem (powinien mieć minimum 2 metry). Lokówka powinna mieć także ergonomiczny kształt i możliwość ustawienia dowolnej temperatury. Zwróć też uwagę, czy w zestawie znajduje się specjalne etui chroniące przed ciepłem.

Fot. Engin Akyurt/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*