Najpiękniejsze seriale romantyczne dla kobiet

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Najpiękniejsze seriale romantyczne dla kobiet
ZAINTERESOWANIA

Seriale i telenowele to produkcje bez wątpienia kierowane do widowni żeńskiej. Kobiety uwielbiają obserwować swoich bohaterów, ich zmagania z codziennym życiem czy uczuciowe rozterki. Oto subiektywny wybór najpiękniejszych seriali romantycznych dla kobiet.

Klasyka gatunku, czyli miniserial „Ptaki ciernistych krzewów”

Nie ma chyba w naszym kraju kobiety, która nie słyszałaby o tej produkcji. „Ptaki ciernistych krzewów” to serial pochodzący z lat 80, który jest ekranizacją powieści Colleen McCullough o tym samym tytule. W czasie emisji wywołał on ogromną dyskusję i zgorszenie, gdyż skupił się na zakazanej miłości księdza i młodziutkiej Maggie. Obraz został jednak doceniony w świecie filmu, gdyż otrzymał aż 4 Złote Globy oraz 6 statuetek Emmy, a także wiele innych nagród. Zyskał także wielkie zainteresowanie widzów, stąd po dziś dzień bywa on często przypominany w różnych stacjach telewizyjnych.

Fabuła skupia się na postaci księdza Ralpha de Bricassart, w którego znakomicie wciela się Richard Chamberlain. Kapłan zmaga się z poważnymi wątpliwościami: z jednej strony jest jego wiara w Boga i możliwość pięcia się po szczeblach hierarchii kościelnej, z drugiej natomiast silne uczucie do Meggie Cleary. Decyzja jest tym trudniejsza, gdy się okazuje, że dziewczyna odwzajemnia uczucia Ralpha.

Amerykańskie love story, czyli co oferuje nam Netflix?

Wiadomo, że amerykańskie produkcje o miłości to studnia bez dna. Wystarczy wspomnieć tu chociażby takie tytuły jak: „One Tree Hill”, „Jezioro Marzeń” czy „Seks w Wielkim Mieście”. Wybór systematycznie powiększa się również dzięki platformie Netflix, która regularnie w swojej bibliotece umieszcza różnego rodzaju romantyczne produkcje. Jedną ze świeższych, na które warto zwrócić uwagę, jest „Virgin River”. Nie jest to typowe romansidło, ale całkiem wciągający obraz ukazujący blaski i cienie życia na prowincji w Stanach Zjednoczonych. Główna bohaterka, Melinda, jest pielęgniarką. Po przeżytej traumie postanawia porzucić wielkomiejskie życie i osiąść w małym, urokliwym kalifornijskim miasteczku, gdzie dość szybko zaczyna nawiązywać głębokie relacje z zamieszkującymi tam ludźmi. Poznaje także doświadczonego przez życie barmana – Jack’a. Jak dotąd można obejrzeć pierwszy sezon produkcji, ale w ostatnich miesiącach została potwierdzona informacja, że na platformę trafi drugi sezon serialu.

Miłość z historią w tle, czyli serial „Poldark. Wichry losu”

Seriale o miłości dla kobiet często osadzone są w czasach minionych, kiedy uczucia często musiały być skrywane, a mezalianse odbijały się szerokim echem w całym społeczeństwie. Takich perypetii nie brakuje w serialu „Poldark. Wichry losu”, który jest ekranizacją sagi o rodzie Poldarków pióra Winstona Grahama. Jest to historia zubożałego szlachcica Rossa Poldarka, który powraca z wojny w rodzinne strony. Na miejscu okazuje się, że jego ukochana poślubiła kuzyna, a dom, w którym się wychowywał, stoi w ruinie. I choć sytuacja mężczyzny wydaje się beznadziejna, to potrafi stawić czoło wielu przeciwnościom i zbudować życie na nowo, którego zazdrościć mu będą wszyscy dokoła. Nie bez znaczenia dla jego dalszych losów stanie się moment, w którym pod swój dach przygarnie 14-letnią, zaniedbaną Demelzę.

Tureckie seriale dla kobiet: „Narzeczona ze Stambułu”

W ostatnich latach widać rosnące zainteresowanie tureckimi serialami w naszym kraju. Tak jak kiedyś nasze mamy i babcie śledziły z zapartym tchem losy bohaterów telenoweli brazylijskich i meksykańskich, tak teraz ich miejsce zajęły produkcje pochodzące z Turcji. Na przykład wielki hit, romantyczny serial: „Narzeczona ze Stambułu”, który zarówno w rodzimym kraju, jak i u nas cieszy się wielką popularnością. Opowiada o losach rodziny Boranów, na której czele stoi Esma. Owdowiała kobieta stara się, aby jej czterej synowie uszanowali swoje dziedzictwo i pojęli za żony odpowiednie – wybrane przez nią – kandydatki. Jednak, jak szybko się okazuje, z miłością trudno walczyć – w prawdziwym życiu, jak i w kinie. Dlatego mamy sentyment do romantycznych seriali, które warto zobaczyć w wolny wieczór, z kubkiem ulubionej herbaty albo kieliszkiem czerwonego wina. 

Fot. John Tuesday/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*