Modne fryzury dla kobiet 40+. Te uczesania mogą odjąć nawet kilka lat!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Modne fryzury dla kobiet 40+. Te uczesania mogą odjąć nawet kilka lat!
FRYZURYMODA I URODA

Krótka fryzura, klasyczny bob, pixie cut, grzywka… Jakie cięcie wybrać, by upiększyć swoją twarz? Poznaj najnowsze trendy fryzjerskie.

Po 40. roku życia kobiety wiedzą już, kim są i co lubią robić. Zaufały życiu i czują się spełnione. Przeważnie przestają śledzić najnowsze trendy mody i wybierają styl, który odzwierciedla ich osobowość. Podobnie ma się rzecz z fryzurą!

Klasyczny bob

Klasyczny bob jest jedną z propozycji dla odważnych kobiet. Po czterdziestce najlepiej, by włosy sięgały za brodę i były lekko wycieniowane z przodu. Aby uzyskać taki efekt w domu, po umyciu włosów użyj wygładzającego balsamu, nawiń je na szczotkę i susz naciągając ruchem w dół. Po wysuszeniu użyj odżywki nadającej blask włosom. Dzięki temu uzyskasz efekt wyjątkowo gładkich i błyszczących włosów.\

Pixie cut

Występująca w licznych wariantach fryzura pixie cut świetnie sprawdzi się dla kobiet po 40. roku życia. Ponadczasowa i niewymagająca fryzura pasuje większości kobiet. Ta fryzura podkreśla osobowość kobiety i tworzy wokół niej zniewalającą aurę. Panie po czterdziestce z krótszymi włosami wzbudzają większe zaufanie zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i emocjonalnej. Skądinąd po wielu latach farbowania i dekoloryzacji włosów wyrafinowane cięcie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Fryzura shag

Fryzury rodem z lat 70. wracają na salony z przytupem. Wśród nich zmierzwiona, łobuzerska fryzura zwana shag. Tak jak pixie cut, cięcie shag występuje w różnych wariantach. Jaki powinna wybrać kobieta po czterdziestce? Najlepiej, gdy włosy będą sięgać do ramion lub za brodę. Najlepszym wyborem będzie shaggy bob sięgający do ramion, z grzywką i lokami lub falami. Nie susz włosów suszarką, by uzyskać efekt mokrych włosów w stylu grunge!

Cięcie asymetryczne

To fryzura, która nada Ci elegancji, charakteru i pewności siebie. Weźmy asymetrycznego boba, który nosi teraz Charlize Theron. Bob po jednej stronie jest krótszy, a po drugiej sięga linii brody. Jeśli po przekroczeniu czterdziestki nie robiłaś z fryzurą nic, by wyróżnić się z tłumu, być może najwyższa chwila to zmienić. Wyjście poza strefę komfortu oznacza po prostu wybór stylu, którego nigdy wcześniej nie próbowałaś. Możesz więc zapuścić grzywkę, inaczej ściąć włosy lub wypróbować intensywny kolor farby. Sama zdecyduj, jak dalece posuniesz się w swoich eksperymentach. To indywidualna sprawa.

Bob z przedziałkiem na boku

Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym fryzura na boba święci triumfy. A co byś powiedziała na gładkiego boba z przedziałkiem na boku? Te drobne szczegóły nadają elegancji i pasują kobietom w każdym wieku. Załóż kosmyk za ucho, żeby lepiej je wyeksponować i nadać sobie młody wygląd. Uwypuklisz przy tym rysy swojej pięknej twarzy. Chowanie się za zasłoną włosów nie jest tutaj wskazane – trzymaj głowę wysoko!

Fryzura na gładko

To, że przekroczyłaś czterdziestkę, nie oznacza, że nie możesz wypróbować wyszukanej fryzury. Nie musisz wcale spędzać długich godzin w łazience. Kilka prostych ruchów wystarczy, by uwydatnić najbardziej klasyczne cięcie. Możesz zwiększyć objętość zwykłego boba, układając umyte włosy na okrągłą szczotkę po zastosowaniu olejku bez spłukiwania. Nada on Twoim włosom blasku i wygładzi je. Taka fryzura dodaje pewności siebie. Nie zapominaj jednak, że podstawą ładnej i gładkiej fryzury jest zdrowa łuska włosa. Dbaj o nie. 

Fot. Tim Mossholder/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*