Manicure kombinowany – na czym polega?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Manicure kombinowany – na czym polega?
MODA I URODAPIELĘGNACJA

Manicure kombinowany to najpopularniejszy zabieg manicure, jaki można spotkać w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Przedłuża on trwałość paznokci i ich estetyczny wygląd po nałożeniu lakieru hybrydowego lub klasycznego. Sprawdź, na czym polega.

Manicure kombinowany – czym jest?

Manicure kombinowany wykonywany jest przez przeszkoloną i doświadczoną stylistkę paznokci. To metoda przygotowująca płytkę paznokcia przed nałożeniem lakieru hybrydowego lub klasycznego. Ideą manicure hybrydowego jest dokładne i precyzyjne usunięcie skórek wyrastających wokół paznokcia. W ten sposób zwiększa się pole płytki, na której można położyć lakier. Metoda ta gwarantuje możliwość położenia lakieru bardzo blisko pod skórki paznokcia. Zyskuje się tym samym minimum tydzień, podczas którego nie ma konieczności powtarzania zabiegu malowania paznokci. Czas ten zostaje wydłużony, a na paznokciu nie widać nieestetycznego odrostu.

Usunięcie skórek z płytki paznokcia powoduje, że obszar ten nie jest tłusty, a lakier w tym miejscu utrzymuje się dłużej i wygląda zdecydowanie estetyczniej niż w przypadku klasycznego odsunięcia skórek przy pomocy drewnianego patyczka.

Manicure kombinowany to alternatywa dla bolesnego i nieprzyjemnego manicure, podczas którego stylistka odpycha na siłę skórki przy pomocy drewnianego patyczka lub – co gorsza – metalowego radełka. Taka metoda nie tylko jest nieprzyjemna dla klientki, ale przede wszystkim niesie za sobą ryzyko mechanicznych uszkodzeń płytki paznokcia, która w najgorszym przypadku może się nieodwracalnie odkształcić.

Fot. forma82/Adobe Stock

Zalety manicure kombinowanego

Manicure, który dokładnie usuwa porastające płytkę skórki, widocznie wydłuża czas noszenia lakieru. W zależności od tempa wzrostu paznokcia powtórzenie malowania może się odbyć nawet po upływie 4 tygodni. Jest to znacząca oszczędność czasu i pieniędzy dla klientki. Lakier nałożony na tak przygotowaną płytkę jest trwalszy i zdecydowanie rzadziej zapowietrza się i tym samym nie odpryskuje.

Manicure kombinowany zauważalnie wpływa na precyzję i estetyczne wykończenie malowania. Szczególnie ważne jest to przy użyciu ciemnych kolorów, kiedy to każda, nawet milimetrowa nierówność jest nieprzyjemna dla oka. Starannie przygotowana płytka może być pokryta kolorem aż po same skórki bez obaw, że zostaną one zalane lakierem.

Manicure kombinowany – jak jest wykonywany?

Manicure kombinowany wykonuje tylko i wyłącznie specjalistka w tym fachu. Jedynie profesjonalne szkolenia i doświadczenie zawodowe stylistki dają gwarancję, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo i bez szkody dla płytki paznokcia. W salonie, w którym zdecydujesz się na wykonanie manicure, muszą być zachowane najwyższe standardy higieny, sprzęt, na którym pracuje stylistka, musi być sprawny, a produkty do manicure renomowanych firm. Manicure to zabieg, w którym łatwo o skaleczenie i nawet najbardziej doświadczona stylistka jest narażona na takie ryzyko. Dlatego wszelkie narzędzia do manicure muszą być poddane sterylizacji, a pilniczki muszą być jednorazowe. To przy Tobie stylistka odpakowuje narzędzia, które po sterylizacji są w specjalnym opakowaniu, jakie z pewnością widziałaś w gabinecie lekarskim.

Manicure kombinowany – krok po kroku

Stylistka paznokci za pomocą frezarki dokładnie usuwa skórki z obszaru paznokcia, używa do tego różnego rodzaju frezów. W żadnym wypadku nie powinnaś w tym czasie czuć bólu ani nawet dyskomfortu. Właściwie wykonany manicure kombinowany jest bezbolesny i nie powoduje urazów. Z satysfakcją zauważysz, że Twoje paznokcie optycznie wydadzą się dłuższe, a obszar wokół nich gładszy. Manicure kombinowany daje możliwość rezygnacji z używania cążek. Za pomocą frezarki skórki są usunięte do satysfakcjonującego poziomu. Wygląda to zdecydowanie estetyczniej niż w przypadku usuwania skórek poprzez ich wycinanie.

Zdjęcie główne: familylifestyle/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*