Jak zaaranżować pokój nastolatka?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zaaranżować pokój nastolatka?
ARANŻACJECZTERY KĄTYZAINTERESOWANIA

Artykuł sponsorowany

Dla pokojów nastolatków istnieje mnóstwo sposobów aranżacji, nawet jeśli pomieszczenie, z którym przyjdzie nam pracować będzie niezbyt duże. Większość nastolatków preferuje nowoczesny wygląd, który bardzo dobrze sprawdza się w mniejszych przestrzeniach, gdyż współcześnie preferowany jest minimalizm i prostota. Jeśli jednak Twój syn lub Twoja córka lubi bardziej tradycyjny lub eklektyczny wygląd, nie ma najmniejszego problemu, by i taki styl zastosować.

Sztuczka, aby jak najlepiej wykorzystać pokój (zwłaszcza mniejsze pomieszczenia), polega na zachowaniu proporcji. Jeśli nastolatka uwielbia krzywe linie, nieregularność i przytulność ,pozwól mu mieć ramę łóżka z baldachimem, ale utrzymuj inne meble w czystości i prostocie. Wybierz bardziej miękkie kolory i mniejsze nadruki, aby zrównoważyć ilość falbanki.

Jeśli nastolatek uwielbia nowoczesność, pozwól mu zastosować odważniejsze kolory i wzory, aby ożywić czyste, proste współczesne style. Nie ma nic złego w przełamywaniu prostoty. Koniecznie sprawdź ofertę firmy Forte Meble młodzieżowe, oferowane przez wspomnianego sprzedawcę z pewnością pomogą stworzyć niepowtarzalne aranżacje.

Wybierz meble, które spełniają podwójną funkcję

Meble, które mogą funkcjonować na więcej niż jeden sposób, są bardzo przydatne w sypialniach. Lepiej bowiem spędzać czas w przestronnych pomieszczeniach. Jeśli Twój nastolatek ma telewizor w swoim pokoju, powieś go na ścianie, zamiast umieszczać go na komodzie lub stojaku. Jeśli Twoja nastolatka ma dużo ubrań, może obejść się bez komody i/lub szafy. Przechowuj odzież sezonową w schowku pod łóżkiem i używaj półek ściennych zamiast samodzielnych regałów na książki.

Sofa i leżanki często dobrze sprawdzają się w pokojach nastolatków. Najpewniej młody człowiek nie będzie sumiennie składał każdego dnia ubrania w kostkę i wkładał je do szafy. Dlatego oprócz łóżka, warto zapewnić nastolatkowi dodatkowe miejsce do siedzenia, odpoczynku itp.

Komody Forte na przykład, które występują w wielu wzorach, spełniają dwa zadania – są funkcjonalne i stylowe.

Fot. denisismagilov/Adobe Stock

Ostrożnie używaj odważnych kolorów

Jak wcześniej wspomnieliśmy, warto przełamywać prostotę drobnymi, bardziej ekscentrycznymi dodatkami. Większość nastolatków preferuje odważne kolory i nie ma powodu, dla którego nie można akceptować jego zamiłowania do koloru, nawet na małej przestrzeni. Jednak zbyt wiele ostrych barw może wydawać się przytłaczające w sypialni. Wypróbuj wyróżniający się kolor na akcentującej ścianie i rozsądnie dopasuj inne barwy i dodatki w całym pomieszczeniu.

Podłoga jest dobrym miejscem na dodanie koloru. Ciemny dywan może pomóc „ugruntować” sypialnię. Wypróbuj niedużych rozmiarów dywan we wzór – proste, geometryczne kształty lub zebra – aby dodać trochę tekstury do sypialni nastolatka. Oczywiście nie zapomnij o piątej ścianie! Dodanie wzoru lub fototapety na suficie może stworzyć zaskakujący element w pomieszczeniu i dać nastolatkowi coś oryginalnego, na co można popatrzeć, zanim odpłynie w objęcia Morfeusza.

Biurko – czy to konieczność?

Większość nastolatków myśli, że biurko jest obligatoryjne, jednak może być tak, że ten element będzie jednym z przyczynków chaosu w pokoju. Wiele nastolatków woli uczyć się na łóżku lub na podłodze (i nie ma w tym nic złego), więc masywne biurko może być zbędne. Małe przesuwane biurko komputerowe, które może pełnić funkcję stolika nocnego, może robić robotę lub może się okazać, że nastolatek i tego nie będzie potrzebować.

Łóżko

To, że dysponujesz małą przestrzenią, nie oznacza, że ​​musisz wybrać proste łóżko. Jednak zagłówki mogą sprawić, że mebel zajmie więcej miejsca niż zwykle, więc rozważ użycie zagłówka montowanego na ścianie – lub wcale. Łóżka na platformie często sprawdzają się dobrze w sypialniach, podobnie jak łóżka podnoszone, które między innymi przechowywanie w nich pościeli lub ubrań, kiedy zmieni się sezon.

Zdjęcie główne: victor zastol’skiy/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*