Jak wybrać firmę, która zbuduje nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybrać firmę, która zbuduje nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych?

Amber Faust/unsplash.com

CZTERY KĄTYOGRÓD I BALKON

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Place zabaw stanowią nieodłączny element architektury parku czy osiedla. Znajdują się również przy szkołach, przedszkolach czy żłobkach. Aby jednak plac zabaw mógł zostać uznany nie tylko za atrakcyjny, ale i za bezpieczny, musi zostać odpowiednio zaprojektowany i zbudowany. Warto zatem poznać standardy, które powinny być spełnione oraz dowiedzieć się, na co zwracać uwagę przy wyborze firmy budującej konstrukcje dedykowane najmłodszym.

Jakie standardy powinna spełniać firma projektująca place zabaw?

Place zabaw dla dzieci już od samego początku powinny być projektowane z troską o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Dlatego też firma, która zajmuje się planowaniem ich konstrukcji oraz samą budową, musi spełniać ściśle określone standardy. Najważniejsze jest to, aby dbała o kwestie bezpieczeństwa. Powinna zatem zatrudniać wykwalifikowanych pracowników, którzy dysponują zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzą na temat tego, jak powinna przebiegać budowa dziecięcego placu zabaw. Z ofertą profesjonalistów można zapoznać się na pewno na stronie https://www.avisplacezabaw.pl/. Firma ta troszczy się również o to, aby wszystkie projekty były realizowane w oparciu o wysokiej jakości materiały, które cechuje wysoka odporność i stabilność. Dla potencjalnego klienta ważne jest także i to, aby oferta była atrakcyjna zarówno cenowo, jak i wizualnie. Nie mniej istotny jest wybór potencjalnych rozwiązań, który w przypadku firmy Avis jest naprawdę spory.

Plac zabaw – jaki powinien być?

Plac zabaw dedykowany najmłodszym absolutnie nie może być dla dzieci nudny. Dobrze byłoby więc, gdyby projekt był naprawdę ciekawy, dzięki czemu pociecha korzystająca z placu zabaw nie będzie narzekać na znużenie. Warto zatem zastanowić się nad tematyką, w jakiej ma być utrzymany. Niektóre place nawiązują swoim wyglądem do lotnisk, inne do kosmosu, a jeszcze inne do piratów. Koniecznie trzeba zatem zwrócić uwagę na grupę docelową. Im młodsze dzieci, tym mniej skomplikowane w obsłudze powinny być poszczególne urządzenia. Jeżeli jednak plac zabaw ma być dedykowany starszym dzieciom, konstrukcja placu zabaw nie może być zbyt prosta i schematyczna. W przeciwnym bowiem razie, już po kilkunastu minutach użytkownik może narzekać na nudę. Aby do minimum zmniejszyć prawdopodobieństwo kontuzji podczas korzystania z placu zabaw, należy zadbać o to, by konstrukcja spełniała określone prawem wymogi. Instrukcja korzystania z placu zabaw także powinna być czytelna, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień związanych z użytkowaniem poszczególnych urządzeń.

Do wyboru, do koloru – o czym pamiętać przy wyborze konkretnego projektu?

Jak powszechnie wiadomo, place zabaw mogą prezentować się w różny sposób. Mogą być większe bądź mniejsze, a także składające się z mniejszej lub większej liczby urządzeń. Projekt placu zabaw bez wątpienia powinien odpowiadać na potrzeby miejsca, w którym ma się znaleźć. Jeśli ma być wybudowany w okolicy szkoły bądź przedszkola, jego rozmiary powinny być spore. Mogą znaleźć się tam huśtawki, zjeżdżalnie, mini trampoliny, tory przeszkód czy bujaki. Jeżeli jednak plac zabaw ma zaspokoić potrzeby dzieci z niewielkiego osiedla, być może wystarczy realizacja jakiegoś mniejszego projektu. Wszystko zależy jednak od specyfiki konkretnego miejsca. Czasami zasadne jest umieszczenie kilku różnych mniejszych placów zabaw w bliskiej odległości. To często najlepsze rozwiązanie do parków i dużych ogrodów miejskich, w których czas spędza wiele rodzin, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*