Jak robić oszczędne zakupy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak robić oszczędne zakupy?
DOMOWE FINANSERODZINA

Artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach ceny, w przeciwieństwie do wysokości wynagrodzeń, rosną z miesiąca na miesiąc. Poszukiwanie okazji do oszczędności powoli zaczyna konsumentom wchodzić w krew i stawać się codziennością. Podpowiadamy, jak kupować oszczędnie.   

Kupuj więcej za mniej  

Żeby pod koniec miesiąca móc odłożyć jakąś sumę, przez cały miesiąc trzeba oszczędzać. Nawet kilka złotych na jednorazowych zakupach to kwota, która na dłuższą metę zbierze się w spore oszczędności. Szukanie promocji w sklepach, ale również kupowanie w dużych ilościach na raz, to okazja, by zaoszczędzić naprawdę niezłą sumę. Często kupony aktywowane są przy zakupie większej ilości produktów, ponadto procentowe rabaty na zakupach są tym wyższe, im większą kwotę się wydaje. Dodatkowo podczas dużych zakupów z listą potrzebnych produktów jest mniejsze prawdopodobieństwo, że kupisz niepotrzebne rzeczy pod wpływem impulsu. Dużo łatwiej jest wydawać pieniądze na bzdury, kiedy chodzi się na zakupy codziennie tylko po kilka produktów. 

Kupuj online   

Na cenę produktu w sklepie stacjonarnym składa się bardzo wiele aspektów. Oprócz opłat za magazyn oraz jego pracowników, trzeba doliczyć także koszt dowozu towaru z magazynu do drogerii, pensje dla pracowników sklepu oraz koszt wynajmu lokalu. W sklepie online wszystkie dodatkowe koszty, które podnoszą ceny są odjęte, dzięki czemu za ten sam produkt w sklepie internetowym zapłacisz mniej, niż przy zakupach stacjonarnych. W sieci dostępne są także specjalne kupony, które można wykorzystać tylko przy zakupach online. W ten sposób możesz zaoszczędzić naprawdę niemałe kwoty nawet przy codziennych zakupach. Różne kupony oraz informacje o trwających właśnie promocjach, znajdziesz na https://zrabatowani.pl/shopee. Jeśli boisz się w ten sposób kupować nowe produkty, ale kusi Cię wizja oszczędności, możesz wybierać tylko sprawdzone rzeczy, które dobrze znasz i musisz je tylko uzupełnić. Promocje w sklepach internetowych zdarzają się znacznie częściej, dlatego warto sprawdzać, czy na Twoje ulubione artykuły nie obowiązuje właśnie rabat. 

Kupuj z programem lojalnościowym   

Programy lojalnościowe w sklepach z ubraniami często wiążą się z bardzo atrakcyjnymi propozycjami benefitów. Członkowie “klubów” firmowych lub po prostu posiadacze karty stałego klienta mogą liczyć na dodatkowe promocje, punkty, które można wymieniać na kupony oraz zniżki na zakupy za określoną kwotę. Z okazji urodzin, jubileuszu marki czy rocznicy dołączenia do programu lojalnościowego możesz otrzymywać dodatkowe promocje i kody rabatowe na zakupy w danym sklepie. Karty lojalnościowe warto też zakładać ze względu na to, że często po ich założeniu otrzymujesz rabat powitalny, który możesz wykorzystać na pierwsze zakupy, jako członek programu. Dzięki kartom i aplikacjom konkretnych sklepów można zaoszczędzić całkiem spore sumy.    

Fot.: Eduardo Soares/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*