Jak przygotować się do wyprowadzki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przygotować się do wyprowadzki?
CZTERY KĄTYSPRZĄTANIE

Artykuł sponsorowany

Przeprowadzki wymagają dobrej organizacji, przygotowania transportu i segregacji rzeczy. W tym “gorącym okresie” trudno okiełznać wszechobecnie panujący chaos i bezproblemowo poradzić sobie z generalnymi porządkami, pakowaniem oraz demontażem mebli. Poznaj tipy, które ułatwią Ci to zadanie! 

Nowe mieszkanie już na Ciebie czeka, a Ty utknąłeś wśród kartonów i nie poskładanych ubrań? Nie ma rzeczy niemożliwych i nawet z wyprowadzką możesz uporać się w oka mgnieniu. Jak zatem efektywnie się do niej przygotować? Na to pytanie poznasz odpowiedź w opracowanym przez nas artykule. Zapraszamy!

Jakie rzeczy zabrać ze sobą? 

Zrób listę rzeczy, które są niezbędne w wyposażeniu nowego mieszkania. Na przegląd szafek i garderoby zagospodaruj trochę więcej czasu. Wyrzuć zniszczone rzeczy, a te używane, lecz w dobrym stanie – sprzedaj. Zastanów się, czy będziesz korzystać z wcześniej nie użytkowanego sprzętu i pozostawionych w piwnicy mebli, jeżeli do tej pory nie miałeś okazji tego zrobić. Skrupulatna analiza pomoże Ci ograniczyć ilość przedmiotów, które będziesz musiał przetransportować. 

To do list – krok po kroku w przeprowadzce 

Tuż po stworzeniu planu działania, kolejnym krokiem jest przygotowanie kartonów, taśm, folii ochronnych i dużych worków. Zadbaj także o pojemniki i skrzynki, które posłużą Ci do przewożenia przedmiotów podatnych na stłuczenia i obicia. Dodatkowo owiń je folią bąbelkową, zabezpieczającą przed niepożądanymi zniszczeniami. Sprawdzonym patentem mogą okazać się naklejki, które będą informować o zawartości zaklejonych kartonów. 

Potraktuj pakowanie niektórych przedmiotów priorytetowo. Wyposaż się w pudełko, w którym umieścisz produkty pierwszej potrzeby (ręcznik, piżamę, szczoteczkę do zębów wraz z pastą, naczynia oraz ładowarkę do telefonu). Nie sposób rozpakować wszystkich rzeczy w ciągu jednego wieczoru, dlatego tego typu rozwiązanie jest nie tylko uzasadnione, co konieczne. 

Czym sugerować się przy wyborze firmy przeprowadzkowej? 

Poza dostępną ofertą firma przeprowadzkowa Poznań cena nie powinna być wyłącznym determinantem wyboru. Nie bez znaczenia pozostają opinie byłych klientów, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami na forach internetowych, Facebooku i w innych kanałach społecznościowych. Weź pod uwagę rekomendacje wystawione przez grono swoich znajomych. Pamiętaj, aby nie wybierać firmy pierwszej z brzegu, a sugerować się przede wszystkim zdobytym przez nią doświadczeniem. 

Wyprowadzka do innego miejsca nie musi spędzać Tobie snu z powiek. Przyjęcie dobrej taktyki i zdroworozsądkowa logistyka to wszystko, o czym powinieneś pamiętać podczas przeprowadzki. 

Fot.: Cottonbro studio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*