Jak przygotować rower do jazdy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przygotować rower do jazdy?
SPORT I ZDROWIE

Artykuł sponsorowany

Sezon rowerowy trwa pełną parą. Jeśli więc jeszcze nie wskoczyłeś w tym roku na rower, to najwyższy czas to zmienić! Warto jednak pamiętać, że każdy należy prawidłowo przygotować do pierwszej wycieczki po długiej przerwie. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Bez względu na to, czy Twojemu sercu bliższy jest rower szosowy, gravel, czy klasyczny  rower miejski, odpowiednie przygotowanie pojazdu to podstawa. Poznaj nasze kilka kroków, które pozwolą Ci na przygotowanie roweru do pierwszej wycieczki w sezonie. 

Czyszczenie roweru oraz pielęgnacja łańcucha

Warto przede wszystkim pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu roweru z całego brudu. W pierwszej kolejności pozbądź się całego kurzu, zaschniętego błota oraz tłuszczu. Możesz to zrobić przy użyciu ciepłej wody oraz delikatnej myjki. Bardzo istotne jest, aby precyzyjnie wyczyścić napęd. Nie zapomnij także, aby po myciu dokładnie osuszyć rower. 

Kiedy Twój rower będzie już czysty i suchy, możesz przejść do smarowania. Jest to bardzo ważne, aby elementy takie jak suport, piasty i stery oraz oczywiście łańcuch były dobrze nasmarowane. Szczególne znaczenie dla kondycji roweru ma przede wszystkim łańcuch. Nasmaruj go w taki sposób, aby był on mokry w środku i suchy na zewnątrz. 

Sprawdź stan opon

Bardzo istotne jest także, aby dokładnie sprawdzić stan opon. Skontroluj więc, czy ogumienie w Twoim rowerze nie jest sparciałe lub odkształcone. Pamiętaj, że w obu przypadkach konieczna będzie wymiana opon na nowe. Ważna jest także kontrola ciśnienia w oponach. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że każda Twoja jazda będzie w pełni komfortowa. Warto mieć tutaj na uwadze, że niższe ciśnienie to z reguły lepsza przyczepność, co genialnie sprawdzi się na nierównych trasach.

Dobrej jakości ogumienie dla każdego roweru oferuje Kross sklep.

Zadbaj o światła

Ważne jest również, aby sprawdzić stan oświetlenia rowerowego. Lampki rowerowe przednie i tylne są zazwyczaj zasilane bateriami. Kiedy więc Twój rower przez długi czas stał nieużywany, to baterie te mogły się wyczerpać. Jeśli więc chcesz jeździć prawidłowo, a przede wszystkim w pełni bezpiecznie, przed pierwszą wycieczką koniecznie skontroluj stan świateł i w razie potrzeby kup nowe. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Philipp M

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*