Jak pomóc dziecku w nauce do egzaminu językowego?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak pomóc dziecku w nauce do egzaminu językowego?
RODZINA

Artykuł sponsorowany

Sposoby na najlepszy wynik z egzaminu językowego

Egzamin językowy to bardzo stresujący moment dla każdego ucznia, szczególnie gdy od jego wyników zależy przyszłość edukacyjno-zawodowa. Rodzicom często zależy na zapewnieniu wsparcia w powtórkach do testu, jednak nie zawsze wiedzą, jaką drogę w tym kierunku obrać. Dowiedz się już dziś, jak pomóc dziecku w nauce do egzaminu językowego i wykorzystaj najskuteczniejsze rozwiązania, które zagwarantują, że uzyska najlepszy wynik!

Po pierwsze: wybór odpowiedniej metody nauczania – szkoła językowa czy praca własna?

Wybór odpowiedniej metody nauczania to klucz do sukcesu w przypadku nauki do egzaminu. Warto zatem zachęcić dziecko to rozpisania sobie całego planu i skupienia się w szczególności na materiale, który sprawia mu najwięcej trudności. Pozwoli to ocenić aktualny stan wiedzy oraz sprawi, że chociażby angielski dla dzieci nie jest taki trudny. Świetnie sprawdza się także rozwiązywanie testów z przykładowych arkuszy, co pozwoli zapoznać się z formą egzaminu. Jako rodzice, zadbajmy również o spokój ucznia podczas nauki, który pomoże mu się skupić i skoncentrować. W czasie powtórek zajmijmy się młodszym rodzeństwem czy zwierzętami domowymi, aby nic nie rozpraszało dziecka, które przygotowuje się do ważnego testu.

Oczywiście warto pamiętać o wsparciu korepetytorów, jakie zapewnia między innymi szkoła językowa dla dzieci Śrem. Placówka specjalizuje się w przygotowaniach do egzaminu, oferując korepetycje i kursy z różnych języków, dzięki czemu można wybrać:
– niemiecki,
– hiszpański,
– rosyjski,
– francuski,
– angielski.

Po drugie: spokojna rozmowa

Bardzo ważna przed egzaminem jest spokojna rozmowa, podczas której dziecko będzie mogło powiedzieć Ci, czy ma problem w nauce, a jeśli tak, to na czym polega. Dodatkowo warto zachęcić ucznia do powtórki materiału, przedstawiając przy tym korzyści płynące z dobrze zdanego testu. Jeśli nastolatek przekaże swoje obawy dotyczące egzaminu, konieczna jest pomoc i wsparcie, jednocześnie przekazując, że stres w takich sytuacjach jest zupełnie normalny, a odpowiednie przygotowanie się może sprawić, że na test pójdzie z uśmiechem na ustach.

Po trzecie: relaks i reset przed egzaminem

Niezwykle istotne jest zrelaksowanie się przed egzaminem, dlatego jako rodzic warto zadbać o zachęcenie dziecka do przyjemnego spędzenia wolnego czasu tuż przed testem. Intensywne powtarzanie materiału na ostatnią chwilę może przynieść więcej szkody niż pożytku, gdy wszystko zacznie się mylić. Może to obniżyć pewność siebie dziecka i tym samym pogorszyć jego samopoczucie.

Jeśli jednak nauka będzie dobrze rozplanowana i zapewnimy uczniowi wsparcie profesjonalistów, to możemy nastolatkowi dać pewność, że jest dobrze przygotowany i nie ma się czego obawiać. Zafundujmy mu wyjście do kina, wspólną wycieczkę rowerową, zakupy czy też granie w planszówki. Taka rozrywka z pewnością odpręży i pozwoli odpocząć głowie, jednocześnie nakierowując myśli na coś przyjemnego, a nie wyłącznie skupianie ich wokół egzaminu. Oczywiście przy tym wszystkim nie zapominajmy o zapewnieniu dziecku pełnego wsparcia, niezależnie od wyniku testu. To główne zadanie rodziców – wykazanie zrozumienia i empatii. To również umocni Waszą więź i pozwoli zbudować zaufanie, które jest bardzo ważne w każdej relacji.

Fot.: Annie Spratt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*