Gdzie i jak szukać tanich lotów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Gdzie i jak szukać tanich lotów?
DOMOWE FINANSEKOBIETY Z PASJĄ

Planowanie podróży w większości przypadków trzeba zacząć od przeznaczenia sporej część budżetu na bilety lotnicze. Aby tak się jednak nie stało i móc cieszyć się tanim lotem, można skorzystać z kilku wskazówek, które dotyczą wyszukiwania korzystnych cen lotów do dowolnego kraju. Jak zdobyć najlepsze bilety lotnicze?

Tanie loty – czy sezon ma znaczenie?

Ogólnie rzecz biorąc, nie da się ustalić najlepszego okresu w roku na tanią podróż, ponieważ będzie to zależeć od jej miejsca docelowego. Niski sezon w jednym kraju może nie pokrywać się z takim samym ruchem turystów w innym. Chociaż generalnie miesiącami o największym napływie zwiedzających są lipiec, sierpień, początek września i grudzień. Na przykład warto odwiedzić Wyspy Kanaryjskie między październikiem a styczniem, Berlin lub inne miasta w Niemczech w sezonie zimowym, Kubę w kwietniu i maju przed sezonem huraganów, Nowy Jork wiosną i jesienią itd.

Z tego powodu wskazane jest, aby dowiedzieć się więcej na temat ruchu turystycznego, pogody i innych specyficznych kwestii, by spokojnie poznać odwiedzany kraj. Według analiz miesiącem, w którym bilety lotnicze są najtańsze, jest maj. Tłumaczy się to tym, że okres ten znajduje się poza sezonem i oprócz obniżenia cen lotów znacznie spadają również ceny noclegów.

Gdzie szukać tanich lotów?

Przeszukiwanie pojedynczo ofert każdego operatora tras lotniczych jest czasochłonne. Dlatego najlepszą opcją jest skorzystanie z internetowych platform, które porównują ceny lotów i wyświetlają zestawienie korzystnych propozycji. Rozsądnie jest zacząć obserwować biuletyny lotnicze i traktować je jako możliwość złapania świetnej okazji, a nie uciążliwość. Dzięki informacjom, które docierają na e-mail, możliwy jest stały dostęp do ofert, promocji lub rabatów. Więcej na temat poszukiwań tanich lotów znajdziesz na: https://rankomat.pl/turystyka/gdzie-i-jak-szukac-tanich-lotow.

Co brać pod uwagę podczas szukania tanich biletów lotniczych?

Warto podkreślić, że pozyskaniu tanich biletów lotniczych sprzyja maksymalna elastyczność pod kątem terminów lotu. Brak zobowiązań przy wyborze konkretnych dni daje większe szanse na dostęp do lepszych ofert. Czym się jeszcze kierować?

  • Najlepszy czas na rezerwację lotu to około 60 dni przed datą wylotu. Dlatego warto jak najszybciej zacząć myśleć o kolejnej podróży, aby decyzje podejmowane w ostatniej chwili nie wpłynęły na konieczność płacenia wyższej ceny.
  • Loty, które odbywają się między 18:00 a 24:00, kosztują mniej niż w godzinach porannych.
  • Zakup biletu w obie strony jest korzystny w innych środkach transportu, ale nie w samolocie.
  • Lepiej jest kupować każdy lot osobno, chociaż warto i tę kwestię sprawdzić, ponieważ zdarzają się wyjątkowe promocje na bilet tam i z powrotem.
  • Ceny lotów mogą się znacznie różnić w zależności od wybranego lotniska.
  • Warto zadbać także o ubezpieczenie w podróży, by uniknąć przykrych niespodzianek w razie zachorowania lub innych problemów np. utraty bagażu.

Zakupu lotu, który dopasowuje się do preferencji dni i godziny, a także ma rozsądną cenę, nie warto odkładać na później, ponieważ najprawdopodobniej już kolejnego dnia będzie droższy.

Zdjęcie główne: William Hook/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*