Achudh Krishna/unsplash.com
Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Promiennik gazowy to urządzenie grzewcze, który w mig otula otoczenie przyjemnym ciepłem. Jego obecność może okazać się niezastąpiona na tarasie, balkonie czy podczas biwaku. Zwłaszcza w chłodniejsze dni. Promienniki gazowe są mobilne i łatwe w obsłudze, a niektóre posiadają opcję zdalnego sterowania. W dzisiejszym artykule omówimy, jak działają promienniki ciepła na gaz i jakie rodzaje są dostępne na rynku. Jeśli zależy Ci na tanim i efektywnym ogrzewaniu, sprawdź koniecznie!
Promienniki gazowe opierają się na zasadzie wytwarzania energii poprzez spalanie paliwa. Co to oznacza? Wykorzystując gaz ziemny lub butlę gazową, generują ciepło poprzez spalanie mieszanki gazowo-powietrznej. Tak powstały płomień nagrzewa odpowiednie elementy konstrukcyjne, przekształcając się w ciepło, które „oddaje” do otoczenia. Jednak to jeszcze nie wszystko, bo nowoczesne piecyki gazowe, takie jak te dostępne na stronie https://www.castorama.pl/ogrzewanie/ogrzewanie-przenosne/piecyki-gazowe.cat, mogą różnić się od siebie pod względem budowy. Co to oznacza i jak dokładnie działają poszczególne rodzaje promienników ciepła?
W przypadku promiennika jasnego, gaz (ziemny lub z butli) spala się powierzchniowo, miesza z powietrzem w komorze mieszania, a palna mieszanka przechodzi przez porowatą płytę ceramiczną, generując równomiernie dużą ilość ciepła. To ciepło jest następnie przekazywane poprzez promieniowanie podczerwone. Promienniki jasne osiągają temperatury rzędu 80-100 stopni Celsjusza. Szybko się nagrzewają, co sprawia, że są idealne do szybkiego ogrzania otoczenia.
Natomiast w przypadku promiennika rurowego, gaz spalany zostaje w długiej rurze, gdzie mieszanka rozgrzewa się zarówno przez spaliny, jak i od płomienia, a ciepło jest transportowane w formie promieniowania. Promienniki ciemne osiągają rekordowe temperatury od 300 do 400 stopni Celsjusza. Dzięki temu są szczególne skuteczne w warunkach polowych i większych pomieszczeniach.
Jaki promiennik ciepła wybrać? Rodzaje promienników gazowych
Poza standardowym rozróżnieniem konstrukcyjnym, piecyki gazowe dzielą się także na kilka innych rodzajów. Co one oznaczają i który z nich wybrać?
To, jaki promiennik gazowy wybrać, zależy od tego, jak często i w jakich warunkach zamierzamy z niego korzystać. Jednak warto wspomnieć, że urządzenia na podczerwień, takie jak dostępny w ofercie Castoramy promiennik ciepła, mogą być efektywnym rozwiązaniem ze względu na natychmiastowe działanie, ale również przez wzgląd na ich energooszczędność. Dzięki temu dogrzewanie pomieszczeń nie będzie obciążeniem dla portfela. Co więcej, nowoczesne promienniki gazowe na podczerwień są wyjątkowo bezpieczne, a do ich obsługi wystarczy pilot. Korzystnie, wygodnie i tanio! Czy trzeba kogoś jeszcze przekonywać?
Piecyki gazowe podlegają rygorystycznym standardom bezpieczeństwa. Systemy zabezpieczające przed wyciekami gazu to obowiązek, a dodatkowe funkcje, takie jak termostat czy zabezpieczenia przed przegrzaniem, zapewniają jeszcze lepszą i skuteczną ochronę podczas użytkowania. Promienniki ciepła nie emitują dźwięków ani zapachów, co sprawia, że są komfortowe i bezpieczne dla każdego, nawet dla alergików. Oczywiście, należy zaznaczyć, że bezpieczeństwo zależy także od użytkownika. Jeżeli przestrzegane są zasady producenta, promienniki gazowe to naprawdę bezpieczny i efektywny sposób na dodatkowe ogrzanie pomieszczeń.
A jeśli szukasz przenośnego “dogrzewania” np. na biurko zajrzyj na stronę https://www.castorama.pl/ogrzewanie/ogrzewanie-przenosne/termowentylatory.cat.