Dekoracje do kuchni — najlepsze pomysły

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Dekoracje do kuchni — najlepsze pomysły
CZTERY KĄTYDEKORACJE

Efektownie udekorować możemy nie tylko salon, czy sypialnię. Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy znaczną ilość czasu — dlaczego zatem nie poświęcić jej nieco uwagi i wyposażyć w ozdoby, które sprawią, że stanie się ona jeszcze bardziej przyjemnym miejscem? Oto kilka sprawdzonych pomysłów na dekorację kuchni.

Kuchnia powinna być przede wszystkim praktyczna, jednak nie oznacza to, że musimy zupełnie rezygnować z czysto estetycznych rozwiązań. Odrobina zieleni, obrazki na ścianie, czy ozdobne naczynia mogą świetnie wypełnić kuchenne wnętrze, nie przeszkadzając w codziennych czynnościach. Zobacz, jakie dekoracje sprawdzą się w kuchni. 

Karnisze zdobione zielenią

Firanki w oknach kuchennych pojawiają się coraz rzadziej we współczesnych domach, dlatego z powodzeniem możemy wykorzystać przestrzeń okienną do umieszczenia dekoracji. Doskonale sprawdzą się tutaj donice z żywymi roślinami. Zawieszone nad oknem, czy na karniszu, jeżeli jest już zamontowany, będą pięknie ozdabiać okno i dodadzą kuchni naturalnego uroku.

Tablice na ścianie w kuchni

Modnym rozwiązaniem dekoracyjnym w kuchni stały się ostatnio klasyczne tablice kredowe. Umieszczone na ścianie w sąsiedztwie blatu roboczego, czy stołu pełnią też często funkcje praktyczne — można łatwo zapisać na nich np. listę składników, których potrzebujemy, czy zrobić listę zakupów. Coraz częściej pojawiają się też rozwiązania w postaci tablic umieszczonych na całych ścianach w okolicach blatu lub ich fragmentach — taka dekoracja świetnie sprawdzi się zwłaszcza w małych kuchniach.

Ozdobne obrazki i plakaty w kuchni

Świetnym pomysłem na dekoracje w kuchni jest zawieszenie na ścianie obrazków lub plakatów. Mogą to być kreatywne grafiki, proste i estetyczne fotografie, czy zabawne lub motywacyjne hasła w efektownych czcionkach. W sklepach możemy też znaleźć dekoracyjne hasła do przywieszenia na ścianę, np. z drewna. Tego rodzaju ozdoby doskonale sprawdzą się na kuchennych ścianach.

Jeszcze więcej zieleni

Okno kuchenne to oczywiście niejedyne miejsce, gdzie może znaleźć się zieleń. Spróbuj umieścić żywe rośliny w różnych kątach kuchni — zdecydowanie nadają one nieodpartego uroku każdemu pomieszczeniu. Pojedyncze donice mogą znaleźć się na półce obok innych obiektów kuchennych. Możemy również zdecydować się na dodatkową ozdobną półkę na ścianie przeznaczoną tylko na rośliny. Innym ciekawym rozwiązaniem jest zawieszenie doniczek z ziołami na relingu kuchennym nad blatem, obok pozostałych rekwizytów.

Dekoracje stołu w kuchni

Jeżeli w kuchni znajduje się stół, nawet nieduży, warto wykorzystać go jako kolejne miejsce na dekoracje. Aby nie przesadzić, lepiej postawić na jeden wyrazisty element, który efektownie ozdobi kuchnię. Może to być np. stylowy wazon, czy widowiskowe naczynie takie jak patera na owoce lub ozdobna misa czy półmisek. Niekoniecznie muszą one służyć do przechowywania produktów spożywczych. Możemy w całości wykorzystać je do stworzenia ciekawej dekoracji w naszej kuchni.

zdj. główne: Amber Turner/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*