Czego potrzebujesz do swojego gabinetu stomatologicznego?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czego potrzebujesz do swojego gabinetu stomatologicznego?
ZAINTERESOWANIA

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Stomatologia to bardzo szeroka dziedzina medycyny. Z zębami może dziać się wiele rzeczy wymagających interwencji lekarza dentysty czy też lekarza ortodonty. W poniższym artykule przedstawione zostaną najważniejsze sprzęty wraz z informacją, na co szczególnie zwracać uwagę, by zapewnić pacjentom maksymalne bezpieczeństwo.

Kompresory stomatologiczne – jakie parametry ochronią przed rozwojem drobnoustrojów?

Nie ma gabinetu dentystycznego bez kompresora. To dzięki temu urządzeniu reszta sprzętów zasilana jest w sprzężone powietrze. Przede wszystkim, nabywając kompresor do swojego gabinetu, należy patrzeć na jakość wytwarzanego przezeń powietrza. Punkt rosy powietrza nie może być niższy od minus dwudziestu stopni Celsjusza. Filtracja cząsteczek stałych na 1 µm musi osiągać skuteczność minimum 99.97%. Nie należy w ogóle brać pod uwagę produktów o parametrach choćby minimalnie poniżej normy. W przeciwnym razie powstanie ryzyko narażenia pacjenta na drobnoustroje. Niemniej ważny jest serwis sprzętu stomatologicznego. Bez niego nawet najlepszy kompresor może stać się czymś miernej jakości.

Obrazowanie 3D – nigdy kosztem bezpieczeństwa pacjenta

Narzędzia tego rodzaju pozwalają dentystom na uzyskanie pełnego oglądu jamy ustnej. Należy przede wszystkim wybierać produkty używające możliwie najmniejszej dawki promieniowania, jeśli mowa o obrazowaniu radiologicznym. Z jednej strony, promieniowanie takie pozwoli uzyskać jasny obraz sytuacji w jamie ustnej pacjenta. Z drugiej strony – za duża dawka promieniowania stwarza ryzyko nieodwracalnych uszkodzeń w tkankach. Zasada taka nosi w języku angielskim miano ALARA – As Low As Reasonably Achievable. Na język polski można przetłumaczyć ją jako „Dawka tak niska, jak to absolutnie niezbędne”. Warto więc porównać ze sobą kilka różnych produktów tego rodzaju. W pierwszym rzucie powinno się odsiać te urządzenia, których dawka promieniowania jest podejrzanie wyższa od nich.

Sprzedaż sprzętu stomatologicznego wiąże się także ze sprzedażą oprogramowania do sprzętu. Powinno on mieć możliwie prosty interfejs. Dodatkowym atutem jest możliwość dopasowania oprogramowania sprzętu do innych programów w gabinecie.

Gdzie kupić sprzęt stomatologiczny?

Dental Excellent oferuje wspomniane wyżej sprzęty oraz jeszcze więcej. Świadczy także usługi takie jak naprawa sprzętu stomatologicznego czy jego serwis. Sklep sprzedaje produkty wielu uznanych na stomatologicznym rynku firm. Jego szczegółową ofertę można znaleźć pod adresem https://www.dentalexcellent.pl/.

Zdj. główne: Bogdan condr/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*