Zatyczki do uszu do spania na chrapanie – filtr hałasów, jakie możesz usłyszeć, zapewniający lepszy sen

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Zatyczki do uszu do spania na chrapanie – filtr hałasów, jakie możesz usłyszeć, zapewniający lepszy sen
SPORT I ZDROWIE

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Istnieje wiele przyczyn tego, że nie możesz spać w nocy, a jedną z nich jest hałas skutecznie to uniemożliwiający. Do Twoich uszu docierają różne dźwięki, niektóre stłumione, a niektóre bardzo głośne. Pochodzą z zewnątrz, np. od sąsiada czy z ulicy, ale tak samo uciążliwe jest chrapanie partnera, przez które na pewno nie uda się wyspać. O ile wyleczenie tej przypadłości leży po jego stronie, to Ty musisz w jakiś sposób izolować się od takich dźwięków, a pomóc Ci mogą specjalne zatyczki, nazywane stoperami do uszu na noc, dzięki którym będziesz szybciej zasypiać i wreszcie spokojnie, w ciszy prześpisz całą noc.

Chrapanie – dlaczego ten hałas zakłóca spokojny sen?

Wyborem odpowiedniego modelu zatyczek do uszu zajmiemy się za chwilę, najpierw warto się dowiedzieć, czym jest chrapanie i co mówią o nim specjaliści. Nie jest to przypadłość, którą można sobie zlekceważyć, stanowi bowiem poważne zagrożenie dla zdrowia i zakłóca sen osobie śpiącej obok, ponieważ chrapiący wydaje dźwięki o głośności mogącej przekraczać nawet 95 dB.

Wynika to z wielu współistniejących problemów zdrowotnych, dlatego trzeba zaopatrzyć się w zatyczki zapewniające jak najwyższą redukcję hałasu. Większość dostępnych na rynku zatyczek do uszu zapewnia takie tłumienie, pod warunkiem, że są zrobione z odpowiednich materiałów. Zatyczki nie tylko chronią przed odgłosami chrapania, pomagają też wyciszyć się i zrelaksować, mogą zapewnić wysoką higienę snu, zmniejszają ryzyko bezsenności, wspomagają walkę ze stresem. Korzyści zdrowotne mocnego, spokojnego snu odniesie cały organizm.

Zatyczki do uszu do spania na chrapanie – jakie materiały najskuteczniej tłumią dźwięki?

Jeśli wybrane stopery mają gwarantować naprawdę skuteczną ochronę słuchu i zapobiegać chorobom powodowanym jego uszkodzeniem, powinny wykonane z odpowiednich materiałów, niepowodujących reakcji alergicznych. Muszą być jednocześnie trwałe i zapewniające wysoki komfort użytkowania. Jeszcze do niedawna używano do tego wosku, pianki lub silikonu, lecz obecnie zaleca się robienie sleep plugs z nowoczesnych tworzyw sztucznych, a dokładnie takie kupimy na stronie https://sleepzone.ovh/.

Producent zastosował tu elastomer termoplastyczny, materiał zyskujący miękkość pod wpływem temperatury ciała, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do średnicy kanału słuchowego, gwarantuje wysoką izolację, a same stopery są wielokrotnego użytku. Specjalna konstrukcja ułatwia także ich swobodne wyjmowanie w dowolnym momencie, przeciwdziała przekręcaniu, nacisk na uszy jest minimalny, nie powodują żadnych podrażnień i nadmiernego wydzielania woskowiny. Wysokiej jakości stopery muszą spełniać surowe normy, co do słyszalności dźwięków, mając poziom tłumienia, oznaczany skrótem SNR (signal-to-noise ratio), na poziomie co najmniej 25 dB.

Stopery do uszu na noc – na jakiej zasadzie działają i jak o nie dbać?

Zasada działania zatyczek na noc jest prosta. Wystarczy włożyć je do uszu, a dzięki temu, że idealnie pasują do średnicy przewodów słuchowych, tłumią hałasy i inne dźwięki mogące zakłócać wypoczynek. Jednocześnie filtrują to, co będzie słyszalne, chrapanie i inne, równie donośne hałasy, muzykę, samochody za oknem czy telewizor usłyszysz jako przytłumione szmery. Bez problemu z kolei dochodzą do uszu wszelkie rodzaje alarmów dźwiękowych, jakie zdecydowanie powinieneś usłyszeć, dzwonek do drzwi czy dźwięk dzwoniącego rano budzika w telefonie.

W przypadku zatyczek dousznych ważne jest nie tylko dopasowanie do uszu, ale i dbanie o ich czystość, a zaniedbanie higieny może skończyć się infekcjami czy nawet chorobami uszu. Pamiętajmy, że jako produkt higieniczny nie podlegają zwrotowi, dlatego warto je regularnie myć wodą z mydłem lub innym łagodnym i niepowodującym podrażnień detergentem. Przed ponownym użyciem trzeba je także dokładnie wysuszyć, a w ciągu dnia nie zostawiaj ich rzuconych byle gdzie na szafce nocnej, tylko schowaj do znajdującego się w zestawie wygodnego, estetycznego etui.

Fot.: materiał zewnętrzny Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*