Jak złożyć pozew o rozwód?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak złożyć pozew o rozwód?
RELACJERODZINA

Artykuł sponsorowany

Małżeństwo może być najlepszą decyzją w życiu, ale niestety nie każda para jest idealnie dobrana i jest w stanie spędzić ze sobą resztę życia. Rozstania i rozwody, choć bolesne, są często konieczne. Składanie pozwów i zajmowanie się formalnościami prawnymi nie jest łatwe, zwłaszcza w trudnych emocjach, z jakimi wiąże się proces rozwodowy. Podpowiadamy, jak złożyć pozew o rozwód.   

Pozew rozwodowy to najważniejszy dokument w całym procesie. Ma on na celu nie tylko wszczęcie sprawy, lecz także wyznaczenie jej przyczyny i kierunku, na przykład orzekanie o winie, opieka nad dziećmi itp.. To właśnie treść pozwu w dużej mierze wpływa na przebieg procesu rozwodowego i może mieć znaczenie dla jego czasu trwania oraz wyniku. Jeśli nosisz się z pomysłem wniesienia sprawy o rozwód, musisz wiedzieć, jak napisać pozew oraz jakie znaczenie dla prawników mają zawarte w nim informacje oraz co trzeba w nim zawrzeć.   

Skąd wziąć wzór pozwu?  

W Internecie można znaleźć mnóstwo tak zwanych “gotowców”, które są szablonami standardowych pozwów o rozwód. Ich dostępność kusi wiele osób stających przed koniecznością złożenia takiego dokumentu, jednak niestety jest z nimi wiele problemów. Między innymi wątpliwości budzi aktualność takiego szablonu. Prawo zmienia się nieustannie, a nowe modyfikacje nie są nanoszone na gotowe dokumenty na bieżąco. Osobie nieświadomej trudno jest orzec, czy taki wzór pozwu zawiera aktualne czy przedawnione informacje. Niepewny jest także sam profesjonalizm w spisywaniu takiego szablonu. Niestety nie tylko doświadczeni prawnicy z rozległą wiedzą w temacie biorą się za pisanie takich szablonów. W Internecie można znaleźć bardzo źle i nieprofesjonalne napisane wzory, z których lepiej nie korzystać. Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie sporządzenia takiego dokumentu specjaliście. Pozew o rozwód może indywidualnie pod Twoją sprawę spisać Twój adwokat, dzięki czemu nie znajdą się w nim pomyłki, przedawnione dane czy nieprofesjonalne błędy.   

Współpraca z adwokatem  

Niestety w Polsce nie jest wcale łatwo unieważnić małżeństwo. Sąd nie zawsze godzi się na nadanie rozwodu, nie mówiąc już o przystawaniu na wyznaczone przez strony warunki. Bardzo ważne jest więc to, by znaleźć dobrego prawnika, który pomoże Ci zebrać potrzebną dokumentację, dowody w sprawie i spisze z Tobą pozew Rozwód Częstochowa to bardzo trudne doświadczenie, jednak w czasie trwania sprawy znaczenie ma wiele szczegółów, których musisz pilnować. Nawet drobne detale, takie jak Twoje zachowanie na sali rozpraw oraz słownictwo, jakie dobierasz podczas składania zeznań, mogą mieć wpływ na werdykt sądu i wynik procesu, Dzięki współpracy z dobrym adwokatem przygotujesz się do rozprawy i będziesz w stanie zrobić wszystko, by jak najlepiej wypaść w swojej sprawie. Adwokat pomoże Ci także w składaniu dokumentów do sądu, podpowie, do jakich placówek dostarczyć jakie pisma i wnioski oraz wesprze Cię w razie komplikacji prawnych.   

Fot.: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*