Jak udekorować stół na chrzest?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak udekorować stół na chrzest?
RODZINAUROCZYSTOŚCI

Chrzest dziecka to wyjątkowa uroczystość. Z pewnością chcielibyśmy, aby wszystko wypadło idealnie. Jednym z istotnych aspektów takich uroczystości jest odpowiednia oprawa. W tym artykule skupimy się na aranżacji stołu i prześledzimy najciekawsze pomysły na jego dekorację.

Efektowna aranżacja stołu na chrzest dziecka nada uroczystości wyjątkową oprawę i zachwyci gości. Wśród obecnych trendów znajdziemy wiele zachwycających pomysłów, które pomogą nam stworzyć idealną dekorację.

Dekoracje na chrzest w złocie

Bardzo modne ostatnio w dekoracji wnętrz, wesel i innych imprez okolicznościowych – złoto doskonale sprawdzi się jako ozdoba stołu także podczas uroczystości chrztu. Złote dekoracje połączone z bielą i delikatnymi kwiatami stworzą zachwycającą kompozycję. Mogą to być talerze ze złotą lamówką, złote sztućce, świeczniki czy też same świece lub ramki ze zdjęciami maluszka.

Roślinne dekoracje na chrzest

Kwiaty na stole podczas celebrowania uroczystości chrztu powinny znaleźć się niezależnie od wyboru głównego motywu. Mogą to być dowolne kwiaty w delikatnych barwach, które będą odpowiadać charakterowi uroczystości. Doskonale sprawdzą się kwiaty w kolorach bieli, różu czy écru.

Oprócz kwiatów jako niezbędnej dekoracji możemy też w całości postawić na motywy roślinne. Bogato przybrany zielenią stół w zestawieniu z bielą obrusu i prostą, elegancką zastawą będzie prezentował się wyjątkowo efektownie. Gałązki zielonych liści mogą ozdabiać serwetki lub oplatać białe świecie na stole.

Dekoracje na chrzest dziewczynki

Wśród pastelowych kolorów, które najlepiej pasują na dekorację uroczystości chrztu, kolor różowy niezmiennie króluje w przypadku dziewczynek. Do takiej dekoracji idealne będą różowe piwonie, goździki lub drobne różyczki o jasnoróżowej barwie. Połóżmy na stole różowe bieżniki lub serwetki czy świece w odcieniach różu. Nad stołem umieścić możemy gotowe dekoracje, takie jak girlandy czy balony, a na nim ustawić kwiatowe wianki z elementami różu.

Dekoracje na chrzest chłopca

Trzymając się tradycyjnych kolorów, dekorację stołu na chrzest chłopca przygotujemy na niebiesko. Bukiety z niebieskich kwiatów takich jak hortensje, ostróżki czy gentiany będą zjawiskowo wyglądać na białym obrusie z błyszczącą srebrną zastawą. Dodatkowo niebieskie serwety, bieżniki lub świece podkreślą główny motyw dekoracji. 

Gotowe zestawy dekoracyjne na chrzest

Obecnie w sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy bogaty wybór gotowych zestawów dekoracji na uroczystości takie jak chrzest dziecka. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcesz, aby Twój stół miał spójną dekorację, bez konieczności kompletowania poszczególnych elementów samodzielnie. W takich zestawach zazwyczaj znajdują się: 

  • serwetki z wybranym motywem, np. stópki dziecka, wózeczek, hostia czy imię dziecka,
  • ozdobne kartki lub obrazki na uroczystość chrztu, które umieścić możemy w ramkach na stole,
  • winietki z podziękowaniem za przybycie gości,
  • girlandy,
  • balony,
  • bieżniki specjalnie na tę okazję.

Taki zestaw pozwoli nam z łatwością stworzyć efektowną dekorację stołu na chrzest dziecka i sprawić, że uroczystość nabierze wyjątkowego tonu, niezależnie od tego, czy świętujemy ją w restauracji czy też w domu.

Zdj. główne: Josh Applegate/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*