Artykuł sponsorowany
Okresowe badania układu moczowo-płciowego są niezwykle ważne w szybkim wykrywaniu nie tylko schorzeń o podłożu nowotworowym, ale także zaburzeń związanych z potencją czy też płodnością. Warto pamiętać, że profilaktyka to klucz do zdrowia i długiego życia. Z reguły temat wizyty u urologa dla mężczyzn bywa dość krępujący. Jak jednak zachęcić ich do tego, aby bez stresu skorzystali z pomocy specjalisty?
Urolog to lekarz zajmujący się to leczeniem chorób męskiego układu moczowego oraz płciowego. Wizyta u niego może wiązać się z koniecznością przełamania poczucia wstydu. Co roku organizowane są w mediach głośne akcje z udziałem znanych osób ze świata sportu czy show biznesu, promujące badanie u urologa przynajmniej raz na dwanaście miesięcy.
Do lekarza o tej specjalizacji należy udać się zawsze, gdy zauważymy pierwsze oznaki chorób układu moczowo-płciowego. Należą do nich między innymi:
– krwiomocz,
– problemy z regularnym oddawaniem moczu,
– pieczenie członka,
– stulejka,
– nieprawidłowości w budowie jąder,
– nowotwór jądra i prostaty.
Równie istotnym powodem zasięgnięcia porady u urologa są wszelkie zaburzenia potencji i erekcji. Po przeprowadzeniu badań oraz wywiadu, lekarz może stwierdzić, że pomocna w tej sytuacji może być kamagra lub viagra. Dla każdego mężczyzny wszelkie niedyspozycje seksualne mogą być nie tylko wstydliwe, ale też wpływać na jego pewność siebie, poczucie męskości. Gdy Wasze życie seksualne straci na wartości, a partner będzie miał problem w kontaktach intymnych, nie jest to jeszcze powód do niepokoju. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być stres, jednak warto brać pod uwagę inne czynniki.
Zaburzenie erekcji może rzutować szczególnie wtedy, kiedy staracie się o dziecko. W takiej sytuacji nie można zwlekać z wizytą u specjalisty. Mężczyźni zazwyczaj ukrywają swoje niedyspozycje, wstydzą się dzielenia nimi z obcymi osobami. Staraj się wspierać swojego partnera, zaproponuj wspólną wizytę u lekarza. Pamiętaj jednak, by w żadnym wypadku nie szantażować mężczyzny i nie zmuszać go do tego, aby podjął działania w kierunku wizyty u urologa. Może go tylko zniechęcić i sprawić, że będzie czuł się niezrozumiany i osamotniony. Jeśli już naprawdę nie widzimy innego rozwiązania, a sytuacja się pogarsza, dopiero wtedy można podjąć bardziej radykalne kroki i zmusić partnera do badania.
Należy badać się także wtedy, gdy nie ma ku temu widocznych wskazań – ważna jest bowiem profilaktyka. Nie bój się szczerze porozmawiać ze swoim partnerem na temat konsultacji u urologa. Wytłumacz na spokojnie, dlaczego jest to tak ważne, możesz powiedzieć mu, że chcesz, aby jak najdłużej był w Twoim życiu, by cieszył się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem. Możesz wcześniej skonsultować się z urologiem i zapytać go, jak podejść do tego rodzaju rozmowy. Szczerość to ważny element w związku. Przedstaw mu konkrety dotyczące tego, co może się stać, jeśli partner zaniecha badań.
Dobrze jest też wpłynąć na ego mężczyzny i zaproponować coś w rodzaju nagrody. Na przykład w zamian za wizytę u lekarza, spędźcie czas tak, jak on lubi najbardziej.
Otwarcie mów o swoich emocjach, niepokojach związanych z aspektem zdrowotnym swojego partnera. Wspieraj go i chwal, gdy podejmie decyzję o konsultacji u specjalisty. Rozwiązaniem jest też subtelna rozmowa (nie musi zawierać jakichś szczegółów) z przyjacielem partnera, który mógłby siłą perswazji przekonać go do badania.
Miej na uwadze fakt, że ważna jest konsekwencja i upór. Sukcesywnie rozmawiaj z partnerem o tym, jak ważna jest sfera seksualna w Waszym związku. Jeśli partner jest odpowiedzialny, powinien zrozumieć Twoje zdanie i przełamać barierę wstydu.
Pamiętajmy, że w przypadku podejrzenia jakichkolwiek dolegliwości, nie należy wyszukiwać sposobów na ich zniwelowanie w internecie. Zawsze koniecznym rozwiązaniem jest wizyta u doświadczonego urologa, który posiada nie tylko wiedzę, ale też artykuły medyczne, odpowiedni sprzęt, umożliwiający bezproblemową diagnostykę problemu.
Fot. Gustavo Fring/Pexels