Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?
FRYZURYMODA I URODA

Wiele osób spędza dużo czasu na przemyśleniach dotyczących zmiany fryzury. Trzeba przyznać, że zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn nie jest to łatwa decyzja. Czasami jakieś uczesanie bardzo nam się podoba, ale ważne, aby pasowało do naszego typu urody i kształtu twarzy. Jak dopasować do niego fryzurę? 

Jakie fryzury pasują do owalnej twarzy?

Ideały nie istnieją? Być może, ale w kwestii zarysu twarzy to właśnie kształt owalny uważa się za najbardziej doskonały. Taka fizjonomia daje duże możliwości w zakresie wyboru odpowiedniej fryzury. Do wyboru mammy włosy proste, koki lub warkocze. Unika się przede wszystkim ukazywania mankamentów urody – np. stosunkowo dużej głowy nie warto dodatkowo powiększać poprzez stosowanie tapirowanych upięć. Tego typu urodę posiada między innymi Katy Perry i Beyonce.

Jaka fryzura dla kobiet o owalnej twarzy?

Owalna twarz może sprawiać wrażenie odrobinę pulchnej, ale jej posiadaczki najczęściej wyglądają przy tym niezwykle dziewczęco. W tym przypadku dąży się do częściowego odwrócenia proporcji poprzez optyczne wydłużenie owalu twarzy. Podstawowym rozwiązaniem jest zapuszczenie długich włosów i noszenie prostych kosmyków. Dla kobiet, które wolą bardziej praktyczne uczesania, dobrym rozwiązaniem może być mocno wycięty z tyłu i dłuższy z przodu bob. Najgorszym rozwiązaniem w takich sytuacjach są proste grzywki. Nieco mniejszym błędem jest upinanie włosów do tyłu. Przykłady gwiazd, które mają owalny kształt twarzy? To Olivia Palermo i Jennifer Aniston.

Co zrobić, gdy twarz jest kwadratowa? 

Również w takim przypadku można się uciec do pomocnych fryzur i upięć. Podstawowym problemem są mocno zarysowane kości policzkowe i żuchwa. Planując fryzurę, trzeba postawić na taką, która złagodzi rysy twarzy. Poleca się przynajmniej półdługie włosy z grzywką na bok, romantyczne fale lub delikatne loki. Ważne, aby uczesanie nie dodawało dodatkowych centymetrów na wysokości kości policzkowych. Za to powinniśmy zrezygnować z geometrycznych cięć. Kto kieruje się podobnymi zasadami spośród światowych gwiazd? Chodzi między innymi o Jennifer Aniston i Reese Witherspoon. 

https://www.youtube.com/watch?v=DqUN71qzXHk
Fashionistas – Top 8 Hair Trends 2020

Co z twarzą trójkątną?

Przy trójkątnej twarzy należy próbować walczyć z wrażeniem, że przesadnie zwęża się ona u dołu. Trzeba zrównoważyć szerokie czoło i mocno zaznaczone kości policzkowe. Optyczne poszerzenie linii szczęki możemy dokonać przez takie fryzury jak bob z grzywką na bok. Czego się wystrzegać? Oczywiście fryzur bardziej pogłębiających asymetrię naszej twarzy. Nie spinajmy włosów w wysoki kok. Ze stosowaniem takich zasad dobrze radzi sobie Anne Hathaway.

Uczesania dla twarzy w kształcie odwróconego trójkąta

Czym charakteryzuje się tego typu kształt twarzy? Przede wszystkim nisko osadzonym czołem i szeroką szczęką ze spiczastym podbródkiem. Odpowiednia fryzura dla tego typu urody to taka, która optycznie wyszczupli szczękę. Właśnie w tym przypadku zasadne jest stosowanie wysokich, lekko natapirowanych upięć i koków. Doskonale wie o tym między innymi Rihanna.

Co z kolorem włosów?

Warto pamiętać, że pewne szczegóły dotyczące rysów twarzy jesteśmy również w stanie optycznie skorygować dzięki umiejętnie dobranemu kolorowi. Z pewnością ciemne włosy optycznie wyszczuplają twarz, jasne zaś nadają jej bardziej okrągłego kształtu. Przy twarzy trójkątnej zaś odpowiednie będzie zróżnicowanie koloru włosów: lepiej zdecydować się na ombre. Zawsze warto w takich kwestiach skonsultować się z ekspertem, stylistą i zawodowym fryzjerem, który dobierze do naszego typu urody odpowiednią fryzurę. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*