Farby tablicowe – w jaki sposób można je wykorzystać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Farby tablicowe – w jaki sposób można je wykorzystać?
ARANŻACJECZTERY KĄTY

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Coraz popularniejsze farby dekoracyjne tablicowe łączą dwie, ważne w każdym wnętrzu cechy – wysoką estetykę i funkcjonalność. Mogą uprościć robienie zakupów i komunikację z domownikami, a także stanowić doskonałe tło do rozwijania dziecięcej kreatywności. Znajdzie się dla nich miejsce w Twoim domu lub mieszkaniu? By pomóc Ci w odpowiedzi na to pytanie, wyjaśniamy czym dokładnie jest farba do tablic oraz gdzie warto ją wykorzystać.

Czym właściwie jest dekoracyjna farba do tablic?

Emalia tablicowa to zazwyczaj matowa farba, która wbrew pozorom może być dostępna nie tylko w kolorze czarnym. Znaleźć ją można również w innych odcieniach, kontrastujących z białym – np. czerwonym, zielonym, granatowym, brązowym itp. Świetnie nadaje się do tworzenia łatwo zmywalnych powierzchni, po których bez przeszkód można pisać kredą. Jest przy tym bardzo trwała, nie łuszczy się, a jej kolor nie blaknie. Doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń, których ściany są malowane tylko raz na kilka lat.

Tablicowe farby dekoracyjne – jak ich używać?

Farby dekoracyjne z efektem tablicy to produkt do malowania, który pozwala zamienić dowolną powierzchnię w przestrzeń do pisania i rysowania. Zwykła matowa czarna farba może również działać w ten sposób, ale to emalia tablicowa tworzy trwalszą powłokę i ma bardziej ziarniste wykończenie, na którym można swobodnie pisać kredą. Jest więc zdecydowanie lepszym, bezpieczniejszym wyborem. Warto podkreślić, że farba tablicowa najlepiej wygląda na idealnie gładkiej powierzchni – bez ubytków czy nierówności. Dobrym wyborem będą także jak najbardziej matowe wykończenia tego typu produktów do malowania.

Ważna wskazówka – jeśli chcesz wykorzystać dekoracyjną farbę do tablic, po naniesieniu emalii na ścianę, pozostaw ją na 3-4 dni do wyschnięcia, zanim Ty lub Twoje dziecko zaczniecie po niej pisać kredą. Zaleca się również używanie co najmniej dwóch warstw farby, zachowując przy tym podawany przez producenta czas schnięcia. Pamiętaj o odpowiednim zagruntowaniu malowanej powierzchni.

Gdzie wykorzystać farbę tablicową w domowej przestrzeni?

Jeśli szukasz pomysłów na użycie farby do tablic w domu, możesz zajrzeć do internetu. Znajdziesz tam setki przykładowych aranżacji i sposobów wykorzystania tego typu produktów. Doskonałym rozwiązaniem będzie np. pomalowanie całej wolnej ściany w pokoju dziecka farbą tablicową. Dzięki temu pociecha rozwinie swoją kreatywność, znajdzie oryginalny sposób na zabawę i poprawi zdolności manualne. Tego typu powłoka świetnie sprawdza się także w przestrzeni kuchennej, gdzie może służyć jako miejsce do robienia krótkich notatek. Innym dobrym pomysłem będzie pomalowanie nią przestrzeni przy wejściu do domu, zawieszenie haczyków i napisanie nad nimi na farbie imion domowników, tworząc spersonalizowane wieszaki.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*