Kiedy skorzystać z pomocy prawnika?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kiedy skorzystać z pomocy prawnika?
RODZINA

Artykuł sponsorowany

W wielu sprawach jesteśmy w stanie poradzić sobie bez dodatkowego wsparcia prawnika lub kancelarii prawnej, jednak czasami warto skorzystać z pomocy. Podpowiadamy, w jakich sytuacjach może pomóc Ci prawnik.

Kancelarie prawnicze oferują swoim klientom kompleksową pomoc prawną. W niektórych konkretnych sytuacjach warto po nią sięgnąć. Dowiedz się, kiedy należy skorzystać z usług prawnika.

Sporządzanie umów – czy jest konieczne wsparcie prawnika?

Czy każda umowa musi być sporządzona przez prawnika? Oczywiście, że nie. Warto jednak skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika, aby mieć pewność, że w umowie nie znajdą się żadne kruczki i luki prawne. Jest to szczególnie ważne w przypadku aktów notarialnych. Dlatego też koniecznie skorzystać z porady prawnej w przypadku umów, których przedmiotem są nieruchomości. Może to być na przykład umowa sprzedaży, darowizna, zamiana, dożywocie, ustanowienie odrębnej własności lokalu, ustanowienie użytkowania wieczystego czy też umowa deweloperska. Prawnik pomoże Ci także w przypadku umów, których przedmiotem jest przedsiębiorstwo lub jego część, a także wszystkich umów spółek z o.o., akcyjnych, komandytowych oraz komandytowo – akcyjnych. Wszystkie one przyjmują formę notarialną, dlatego też pomoc prawnika jest nie tylko przydatna, ale też obowiązkowa.

W przypadku innych umów obecność i pomoc prawnika jest pożądana, jednak nie jest konieczna. Warto jednak sięgnąć po jego pomoc, ponieważ każda Umowa sporządzona przez prawnika, szczególnie tego doświadczonego, daje gwarancję staranności. Jeśli więc potrzebna Ci jest umowa spółki cywilnej, umowa o pożyczkę, umowa uaktywniająca dla niani czy jakakolwiek inna umowa, to pomoc prawna może okazać się nieoceniona. Pamiętaj bowiem, że dobra umowa zawiera nie tylko prawidłowe określenie stron i podstawowych obowiązków wynikających z danego stosunku prawnego, ale także obejmuje takie kwestie jak kary umowne, procedury rozwiązywania sporów pomiędzy stronami możliwość aneksowania lub zmiany umowy oraz sposób wcześniejszego rozwiązania.  Wiele przydatnych informacji można znaleźć na https://www.dudkowiak.pl/.

Certyfikacja CE, czyli pomoc prawna dla producentów

Z pomocy prawnika mogą także skorzystać producenci ubiegający się o certyfikację CE. Czym dokładnie ona jest? Oznaczenie CE jest europejskim znakiem zgodności, świadczącym o zastosowaniu i spełnieniu przez producenta odpowiednich wymagań zawartych w dyrektywach lub rozporządzeniach europejskich, a także w normach powiązanych z wyrobem. Jest to więc nic innego, jak znak charakteryzujący odpowiedni poziom bezpieczeństwa wyrobu. Jeśli więc potrzebujesz pomocy prawnej w tym zakresie, to koniecznie odwiedź stronę https://rpms.pl/certyfikacja-ce-deklaracja-zgodnosci-we-lub-ue/.

Kiedy pomoc prawnika jest obowiązkowa?

Nie zapominajmy także o istnieniu przymusu adwokacko-radcowskiego, czyli o obowiązku reprezentowania przez profesjonalnego pełnomocnika. W jakich sytuacjach on obowiązuje? Przede wszystkim w postępowaniu karnym podczas składania kasacji lub skargi na wyrok sądu odwoławczego, wniesienia subsydiarnego aktu oskarżenia, złożenia apelacji od wyroku sądu okręgowego oraz złożenia wniosku o wznowienie postępowania.

 Taki przymus występuje także w postępowaniu cywilnym w momencie, gdy postępowanie toczy się przed Sądem Najwyższym. Reprezentacja przez profesjonalnego pełnomocnika jest wymagana również w przypadku złożenia pozwu grupowego.

Zdj. główne: Mateus Campos Felipe/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*