ZAINTERESOWANIA

Wczasy w kraju wracają do łask!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odkąd pandemia koronawirusa zaczęła przybierać na sile, dla wszystkich stało się jasne, że wakacje w tym roku będą miały nieco inny charakter niż do tej pory. Wiele osób zamiast zagranicznych wyjazdów wybiera urlop w Polsce.

Rodzime kurorty znów popularne

Małe i duże miejscowości turystyczne przeżywają prawdziwe oblężenie. Wystarczy prześledzić doniesienia w mediach społecznościowych, aby przekonać się, jak bardzo zatłoczone są plaże nad Bałtykiem, albo jak długie kolejki turystów tworzą się na szlaku prowadzącym na Rysy – najwyższy szczyt Polski. Zamknięcie popularnych kierunków wakacyjnych wojaży sprawiło, że Polacy znów zaczęli chętniej korzystać z rodzimych atrakcji.

Wakacje w kraju są bezpieczniejsze?

Zarazić koronawirusem można się wszędzie – niezależnie od tego, czy będzie to nadbałtycka plaża, czy kurort w tropikach. Ważne jest, aby wciąż przestrzegać reżimu sanitarnego, zwłaszcza obowiązku noszenia maseczek oraz wytycznych dotyczących dystansu społecznego, który ostatnio został zmniejszony z 2 metrów do 1,5 metra. Wakacje w kraju dają większy komfort psychiczny – nawet jeżeli dojdzie do zakażenia, to ewentualna kwarantanna będzie mogła odbywać się w domowym zaciszu.

Marta Głogowska-Drzyzga

Nieustannie w ruchu, w każdej wolnej chwili eksploruje okolicę - tę bliższą i dalszą. Wędrówki górskie po beskidzkich i tatrzańskich szlakach, wyprawy rowerowe z sakwami, biegi trailowe, wędrówki długodystansowe to jedynie niewielki wycinek jej życia. Kocha przyrodę i zwierzęta, w codziennym życiu stara się realizować założenia Zero Waste. Najbliższe projekty - Główny Szlak Beskidzki w 10 dni oraz Korona Gór Polski w dwa tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *