SPORT I ZDROWIE

3 nawyki żywieniowe, które warto wcielić w życie w 2021 roku!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowy rok przynosi ze sobą nowe wyzwania, również te dotyczące zdrowej diety. Zobacz, jakie nawyki żywieniowe powinny znaleźć się na liście twoich postanowień noworocznych. Niech będzie to pierwszy krok nie tylko do lepszego samopoczucia, ale również wymarzonej sylwetki.

Szklanka wody na “dzień dobry”!

Co powiesz na rozpoczęcie dnia od szklanki wody niegazowanej z dodatkiem soku z cytryny? Taki napój nie tylko doskonale orzeźwia i jest źródłem witaminy C, ale również znakomicie wpływa na metabolizm, przyspiesza trawienie i oczyszcza organizm z toksyn. Już po 2 tygodniach regularnego stosowania będziesz mogła zobaczyć pierwsze efekty, takie jak bardziej promienna skóra, więcej energii do działania oraz uczucie lekkości.

Daria Sheytsova/Pexels

Regularne spożywanie posiłków

W natłoku różnych spraw i obowiązków czesto zapominamy o regularnym jedzeniu, które ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego metabolizmu. Zdarza ci się zapomnieć o śniadaniu, a pierwszy posiłek zjeść dopiero w porze obiadowej? Początek nowego roku to najlepszy czas, aby wprowadzić również zmiany w swoim żywieniowym harmonogramie. Według zasad zdrowego odżywania kluczem do dobrego samopoczucia jest spożywanie w ciągu dnia od 4 do 5 posiłków, zachowując między nimi 3-4 godzinne odstępy, przy czym po kolację należy sięgać nie później niż 2 godziny przed zaśnięciem.

Koniec z jedzeniem w biegu!

Spożywanie posiłków bezrefleksyjnie, w pośpiechu z pewnością nie jest sprzymierzeńcem pięknej sylwetki. Według mieszkańców japońskiej wyspy Okinawa sekret ich długowieczności tkwi m.in. właśnie w sposobie odżywiania, które ma nie tylko służyć szybkiemu zaspokojeniu apetytu, ale przede wszystkim być źródłem radości. Zacznij więc w nowym roku celebrować wszystkie posiłki, jeść je powoli w spokoju, rozkoszując się ich smakiem i zapachem. Pomoże ci to uniknąć uczucia przejedzenia i wpłynie pozytywnie na twój układ pokarmowy.

Fot. Andrea Piacquadi/Pexels

Weronika Misiuk

Swoją przygodę z mediami zaczęła na studiach, a z czasem pasja stała się również jej sposobem na życie. Autorka licznych artykułów z zakresu m.in. zdrowego stylu życia, urody i odżywiania. Prywatnie interesuje się muzyką i regularnie śledzi nowinki ze świata kultury i sztuki.
Weronika Misiuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *