Rozwój pracownika a szkolenia – coś koniecznego czy dodatkowego?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Rozwój pracownika a szkolenia – coś koniecznego czy dodatkowego?
RODZINAROZWÓJ

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każdego roku rynek oferuje nam mnóstwo możliwości rozwojowych. Z łatwością jesteśmy w stanie znaleźć kursy oraz szkolenia odpowiadające naszej branży, zainteresowaniom i potrzebom. Jednak czy dążenie do wyższej pozycji zawodowej w firmie lub chęć zwiększenia zakresu swoich obowiązków sprowadza się do konieczności zapisu na szkolenie? Czy może ono posłużyć wyłącznie jako coś dodatkowego? Dziś porozmawiamy o tym, co należy zrobić i mieć na uwadze, aby zwiększyć zakres swoich możliwości.

Szkolenie wynikające z inicjatywy pracodawcy – zgodzić się czy nie?

Wielu pracowników zastanawia się, czy jeśli pracodawca decyduje się na zorganizowanie dla kadry szkolenia to, czy rzeczywiście muszą wziąć w nim udział. Otóż w związku z Twoją niedecyzyjną pozycją w firmie możesz nie mieć decydującego w tej sprawie głosu, jednak dobrze się zastanów czy rezygnacja byłaby dobrym rozwiązaniem. Spójrz na to z innej perspektywy – bez względu na to czy planowanie jest szkolenie product owner, skutecznej komunikacji marketingowej czy scrum master kurs, każda z dostępnych opcji stanowi dla Ciebie pewnego rodzaju możliwość osiągnięcia czegoś więcej

Może właśnie w ten sposób zdobędziesz awans, podwyżkę, zaczniesz robić coś, co od zawsze sprawiało Ci przyjemność lub dopiero przekonasz się, co tak naprawdę jest Twoim powołaniem. Kolejną sprawą jest fakt, że warto myśleć przyszłościowo – nigdy nie wiesz, jak długo jeszcze będziesz pracował w danym miejscu, dlatego warto mieć na uwadze alternatywne perspektywy.

Co możesz zyskać, zapisując się na szkolenie?

W przypadku gdy szkolenie zlecane jest przez pracodawcę, nie musimy martwić się ponoszeniem związanych z nim kosztów. Niestety inaczej sytuacja wygląda gdy sami jesteśmy zainteresowani rozwijaniem umiejętności – nie możemy domagać się ich sfinansowania, natomiast zawsze warto porozmawiać na ten temat z przełożonym. W najgorszym razie nic nie zyskamy. Weź jednak pod uwagę, że żadna inna inwestycja nie jest tak pewna i opłacalna jak ta we własny rozwój. 

Nabywając nowe zdolności czy zwiększając zakres tych, którymi już dysponujemy, jesteśmy w stanie stać się atrakcyjnym w oczach rekruterów kandydatem. W ten sposób wzbogacone CV to idealna podstawa, aby ubiegać się o stanowisko w wymarzonej firmie. Poza tym może stanowić to również pewnego rodzaju kartę przetargową, dzięki której zwiększysz szansę na otrzymanie awansu czy podwyżki. Inną ważną kwestią jest fakt, że nigdy nie wiesz kogo i gdzie spotkasz – im szerzej patrzysz, tym więcej dostępnych opcji dostrzegasz. 

Na podsumowanie warto rzec, że z uwagi na ogromną konkurencję, która wciąż się powiększa i przepełnia rynek pracy, każdy, kto rezygnuje ze swojego rozwoju, zmniejsza swoje szanse na zatrudnienie. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*