DOMOWE FINANSERODZINA

Polski Bon Turystyczny wystartuje z opóźnieniem

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bon turystyczny to propozycja dodatkowych funduszy na wyjazd wypoczynkowy skierowana do rodzin z dziećmi. W tym roku nie skorzystały jednak z niego osoby, które na wakacje wybrały się w lipcu.

Na co można będzie wykorzystać bon turystyczny?

Ważna informacja jest taka, że przyjmie on formę bezgotówkową. Przy jego pomocy konsument będzie mógł opłacić pobyt w ośrodku wypoczynkowym, jak i pojedyncze atrakcje turystyczne. Rząd liczy, że dzięki dodatkowym środkom więcej osób zdecyduje się na wyjazd wakacyjny. Ma to być także forma wsparcia dla branży turystycznej, która szczególnie ucierpiała na skutek pandemii.


 

W jakiej wysokości będzie bon turystyczny?

Na każde dziecko w rodzinie będzie przysługiwało 500 zł. Rodzice dzieci niepełnosprawnych otrzymają bon w kwocie 1000 zł. Środki te będzie można wykorzystać aż do końca marca 2022 roku. Przesunięcie terminu przekazania bonów związane jest z koniecznością stworzenia przez ZUS systemu informatycznego do obsługi dystrybucji bonów. Każdy, kto chce skorzystać z dodatkowych środków, musi posiadać aktywny profil na platformie PUE.

Marta Głogowska-Drzyzga

Nieustannie w ruchu, w każdej wolnej chwili eksploruje okolicę - tę bliższą i dalszą. Wędrówki górskie po beskidzkich i tatrzańskich szlakach, wyprawy rowerowe z sakwami, biegi trailowe, wędrówki długodystansowe to jedynie niewielki wycinek jej życia. Kocha przyrodę i zwierzęta, w codziennym życiu stara się realizować założenia Zero Waste. Najbliższe projekty - Główny Szlak Beskidzki w 10 dni oraz Korona Gór Polski w dwa tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *