MAKIJAŻMODA I URODA

Makijaż cery dojrzałej – o czym warto pamiętać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cera kobiety dojrzałej wymaga wyjątkowej uwagi. Szczególny nacisk trzeba postawić na odpowiednią pielęgnację i nawilżenie skóry. Wraz z wiekiem pojawiają się bowiem pierwsze zmiany na skórze, a nawet znienawidzone przez nas zmarszczki. Przed nałożeniem makijażu należy zatem dokładnie odświeżyć i oczyścić skórę. Jakie kosmetyki wybierać do makijażu, a czego unikać?

Dobry podkład to podstawa

Odpowiednie nałożenie podkładu to połowa sukcesu. Wybieraj więc podkłady z naturalnych składników, z bogactwem wielu witamin. Podkład powinien być lekki i delikatny. Szczególnie ważne miejsca na twarzy podczas aplikowania podkładu to okolice oczu i linia uśmiechu.

Do pielęgnacji skóry dojrzałej świetnie sprawdzają się kosmetyki mineralne – szczególnie jeśli mamy skórę problematyczną. Nie spowodują one reakcji alergicznych.

Pielęgnacja cery dojrzałejCera dojrzała wyróżnia się:🧓 utratą jędrności, 🧓 elastyczności, 🧓 zmniejszeniem owalu…

Geplaatst door Carolinecosmetics op Maandag 10 augustus 2020


 

Makijaż w dojrzałym wieku – jakich błędów unikać?

Makijaż może podkreślić urodę, odmłodzić o parę lat i dodać pewności siebie. Pamiętaj jednak, że w przypadku makijażu cery dojrzałej konieczna jest ostrożność i rozwaga. Jakich błędów unikać?

● mniej znaczy więcej – tradycyjne perłowe cienie zastąp pigmentami o matowym wykończeniu,
● unikaj bronzera – przyciemnia twarz i nadaje jej niezdrowy wygląd,
● zapomnij o obrysowaniach czarną kredką całego oka – zbyt mocna kreska sprawia wrażenie zapadniętych, smutnych oczu.

Małgorzata Piasek

Copywriterka, SEO Manager, od 14 lat w branży. Absolwentka kierunków Filologia Polska i Medioznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Marketingu Internetowego i Public Relations w Internecie w Gdyni. Właścicielka agencji Copysand Media – Małgorzata Piasek. Prywatnie miłośniczka kotów, krajów skandynawskich, kuchni roślinnej oraz muzyki filmowej.
Małgorzata Piasek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *