KOBIETY Z PASJĄ

Tomi Adeyemi na liście najbardziej wpływowych osób tygodnika „Time“

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Tomi Adeyemi, amerykańsko-nigeryjska pisarka znalazła się w gronie najbardziej wpływowych osób na świecie w 2020 r.

Jak co roku Magazyn „Time” wskazuje 100 najbardziej wpływowych ludzi ze świata polityki, biznesu oraz kultury. W tym roku na tej liście znalazła się m.in. 27-letnia autorka książek Tomi Adeyemi.

Mimo swojego młodego wieku pisarka może pochwalić się wieloma nagrodami. Jej debiutancka książka „Dzieci krwi i kości” trafiła na pierwsze miejsce bestsellerów New York Timesa, zdobywając wiele pochlebnych recenzji na całym świecie. Warto wspomnieć, że w 2019 roku znalazła się również na prestiżowej liście W 2019 roku została umieszczona na liście magazynu Forbes 30 Under 30. Tomi Adeyemi jest absolwentką Harvardu w zakresie literatury angielskiej. Studiowała także mitologię oraz kulturę Afryki Zachodniej w Brazylii. Poza pisaniem zajmuje się również prowadzeniem bloga.

Weronika Misiuk

Swoją przygodę z mediami zaczęła na studiach, a z czasem pasja stała się również jej sposobem na życie. Autorka licznych artykułów z zakresu m.in. zdrowego stylu życia, urody i odżywiania. Prywatnie interesuje się muzyką i regularnie śledzi nowinki ze świata kultury i sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *